Воздвиження Хреста Господнього. Українцям зараз не завадив би такий знак (фото)

953
Православні християни відзначають Воздвиження Хреста Господнього.


Цього дня, 27 вересня, віряни поспішають до церкви, щоб від щирого серця подякувати Богові за спасіння, а також помолитися за своє здоров'я та здоров'я своїх рідних.

За легендою, саме цього дня цариця Олена, мати імператора Костянтина, зуміла знайти хрест, на якому був розіп'ятий Ісус. Після одного дотику цей Хрест зцілив тяжкохвору жінку і з того часу віряни почали відзначати Воздвиження Хреста Господнього. Олена не просто так шукала Хреста, цариця вірила, що він чудотворний. Адже колись її син Костянтин Великий, йдучи на бій проти Максентія, побачив удень у повітрі хрест, що складався із зірок, а під ним були слова: «Цим перемагай». Підбадьорений таким чудовим явищем, цар сміливо вступив у бій і щасливо переміг свого ворога.

Українцям зараз не завадив би такий знак...

Тож цього дня святкують одразу дві події: здобуття Хреста та повернення життєдайного Хреста з Персії.

За церковними канонами, на свято у православних - суворий піст. З раціону виключають м'ясо, рибу, яйця та молочні продукти. Але найголовніше, цього дня треба бути чистими душею: не можна сваритися, лихословити та брехати.

Вважалося, що цього дня не варто розпочинати нові справи, оскільки вони часто можуть закінчитися невдачею.

А ще у народі існує повір'я, що цього дня змії шукають місце для сплячки на зиму, тому в селах варто добре зачиняти двері будинків і не ходити до лісу. Якоюсь мірою це підтверджують і вчені, адже дні стають коротшими, на вулиці холоднішає, і плазуни виповзають погрітися в останніх променях сонця.

Фото та матеріали: GХ, Наталія Бойченко, відкриті джерела

Читайте також: