Свята, на честь якої звели пам'ятник і храм у Харкові (фото)

1158
Харків повіртається до свого духовного коріння.

Цього дня, 12 січня, віряне вшановують пам'ять святої Тетяни!

Її сила та чистота віри дозволили святій створити чимало чудес...

Свята жила в III столітті в Римі. Вона походила з багатої сім'ї, її батьки були християнами і доньку також виховали в цій вірі. Коли дівчина досягла повноліття, то вирішила відмовитися від заміжжя і присвятити себе служінню церкві. Незабаром за доброчесне життя її поставили дияконисою.
Одного разу язичники схопили Татіану та привели до храму Аполлона - там вони примушували дияконісу поклонитися статуї бога. Татіана ж стала молитися до Ісуса, і тієї ж миті стався землетрус, який обвалив частину храму. За молитвою Татіани статуї язичницьких богів руйнувалися тричі, дівчину піддавали тортурам, але ті або не завдавали шкоди, або ж рани гоїлися за ніч. Під час одних із таких тортур Татіана стала молитися Богові, і Він відправив до її мучителів чотирьох ангелів - після цього кати увірували в Христа. Інші гонителі, злякавшись, засудили мученицю на страту - разом із нею стратили і її батька.

Вітаємо кожну Тетяну з днем янгола!

Каплиця Святої мучениці Тетяни в місті Харків розташована за адресою: Лермонтовська, 27/1. У мирні часи до дня Тетяни там завжди лунала святкова служба.Цього дня можна піти в будь-який храм або помолитися вдома. У святої Тетяни насамперед просять допомоги в навчанні та дякують за успіхи. Існує навіть повір'я, що студент, який хоче отримати везіння в навчанні на весь рік, повинен цього дня відстояти молебень у церкві.

А ще до дня святої Тетяни у 2011 році на станції метро "Університет" у Харкові було встановлено пам'ятник святій Тетяні.У день святої обов'язково потрібно до заходу сонця зробити добрий вчинок - подати милостиню, допомогти нужденним, погодувати птахів і безпритульних тварин, узяти участь у благодійності. Вірять, що добро повернеться в стократному розмірі, а сама свята може виконати заповітне бажання.А ще за традицією наших пращурів у Тетянин день було прийнято пекти коровай, який символізував сонце. Робила це старша жінка в сім'ї і вона ж ділила його між усіма, кожен повинен був з'їсти хоча б шматочок - на щастя.

Фото та матеріал: Наталія Бойченко, GX, відкриті джерела

Читайте також: