У харківських храмах відзначають велике свято (фото)

1029
На 40-й день після свята Великодня православні відзначають одне із дванадесятих свят церковного року.

Вознесіння Господнє у 2024 році випадає на 13 червня. Це одне із дванадесятих свят церковного року, яке всі православні відзначають у четвер, на 40-й день після свята Великодня, згадуючи вознесіння воскреслого Ісуса Христа.

Згідно зі святим писанням, воскреслий Господь протягом 40 днів з'являвся учням, навчаючи їх таємницям Царства Божого, а на 40-й день повів їх на гору Єлеонську, де вознісся перед їхніми очима, і вони стояли та дивилися на небо доти, доки не з'явився ангел і не вивів їх із цього духовного заціпеніння.

Христос благословив і благословляє невпинно кожного з нас на добрі справи, щоб ми жили в мирі та взаєморозумінні, рятуючи свою безсмертну душу, очищуючи свою плоть, свої уми та серця від зла.

Нехай світло та любов живе у наших серцях!

Варто зазначити, що в мирні часи харків'яни мали можливість цього дня потрапити на екскурсію та завітати до Свято-Вознесенського храму, який знаходиться за адресою - вул. Щигрівська, 50 (Липовий Гай). (Докладніше у новини GX від 14 жвтня 2020).А ви знали? Поряд з церквою Вознесіння Господнього (освячена в 1914 році) знаходиться храм Святої рівноапостольної Марії Магдалини — це дерев'яний храм, зведений без жодного цвяха в рідкісному для Харківщини стилі північної архітектури.Він був побудований коштом харківського бізнесмена, який побажав таким чином вшанувати пам'ять своєї померлої матері. Однією з головних святинь храму є Іверська (Монреальська) ікона Божої Матері, обличчя якої відобразилося на склі.

Фото та матеріал: Наталія Бойченко, GX, відкриті джерела

Читайте також: