У небі над Харковом можна буде побачити багато яскравих спалахів (фото, відео)

3146
Подія триватиме кілька ночей поспіль - з 12 по 14 серпня.

Як розповів харківський астроном Володимир Кажанов, найближчими днями небесна канцелярія приготувала незвичайну подію. В цьому році Місяць не буде заважати яскравим світлом. Тож можна буде милуватись спалахам метеорів (які ще називають "зірками, що падають") на тлі Чумацького Шляху.

"Нагадую, в ночі з 12 по 14 серпня в небі можна буде спостерігати багато яскравих спалахів. В народі це явище називають зорепадом, але наукова назва - метеорний потік Персеїди. На жаль, скоріш за все, жителі України не зможуть побачити сам максимум Персеїд, бо цьогоріч Міжнародна метеорна організація прогнозує, що максимум активності метеорного потоку відбудеться 13 серпня між 10:00 та 17:00 за київським часом. Тому в Україні явище варто спостерігати у ніч 12/13 та 13/14 серпня. Очікуване зенітне годинне число (ZHR) метеорів дорівнює 100, - наголосив астроном. - Але, все ж таки, ночі до і після максимуму подарують багато вражень всім, хто буде уважно спостерігати за небом".

Якась спеціальна техніка не потрібні для спостережень метеорів.

"Телескоп я готую до спостережень Місяця наприкінці серпня, коли дивовижний супутник Землі знову буде на вечірньому небі. Вже записую охочих на вечірні спостереження, кому цікаво - пишіть повідомлення в мессенджер", - додав вчений, який навіть в наш буремний час готов надати можливість доторкнутися до краси комічної.

В коментарях до посту вченого можна поставити питання. 

"Якщо буде час і можливість, не забудьте найближчими ночами подивитись в небо, коли засяють зорі. Мирного і безхмарного неба добрим людям!" - наостанок побажав усім Володимир Кажанов.

Більше відеоспостережень астронома на його Ютуб-каналі - Astroromantik.

А ось що кажуть астрологи...

«Згідно з легендою, саме в цей період здійснюється все те, про що подумаєш. Однак необхідно запам'ятати одну важливу деталь – у цей час потрібно бути одному. Для досягнення більшого успіху потрібно нарахувати стільки зірок, що падають, скільки становить сума вашої дати народження. Тільки після цього загадуйте бажання і пам'ятайте – жодних негативних думок», – наголошують астрологи.

Наразі у нас усіх одне бажання - саме його ми усі загадаємо! Україна переможе!

Фото, відео та матеріал: Володимир Кажанов

Читайте також: