У Харкові оживають ляльки (фото, відео)

1521
Сьогодні приймає вітання колектив одного з найкращих театрів ляльок в Україні.


Саме 1 липня в 1939 році в Харкові відкрився ляльковий театр. Перед організацією театру ляльок у 30-х роках у місті працювало кілька лялькових колективів.

Наприклад, у 20-30-х роках працював театр маріонеток скульптора Петра Джунковського та Валентини Білорусової. 1924 року Джунковський і Білорусова створили новий петрушковий театр — «Бівамар», орієнтований на дитячу аудиторію.

В 1922 році в Харкові виник театр ляльок Миколи Овчиннікова, який називався «Петрушка». Репертуар театру невеликий, близько 10 п'єс. Усі роботи – агітаційного характеру.

Іван Шаховець організував Транспортний театр ляльок у Палаці культури залізничників.

В 1935 році Валентина Білорусова створила новий театр, який став називатися Харківський обласний театр ляльок, першим директором якого став один із найвидатніших харків'ян Петро Львович Слонім.

Сучасний харківський театр ляльок цілком претендує на звання найкращого в країні та одного з найкращих у Європі. Він розташований у будівлі на площі Конституції, 24.

В цей святковий день хочемо розповісти про незламних артистів Харківського театру ляльок ім. В. Афанасьєва та їхні творчі перемоги на культурному фронті. 

Колектив театру попри всі складнощі, пов'язані з війною, дарував свято землякам. Їхні виступи у бомбосховищах та на станціях метро надихали та підтримували харків'ян. А ще під час війни артистами Харківського театру ляльок ім. В. Афанасьєва спільно колегами з Львівського театру ляльок було створено "Вертеп" - музичний перформанс-натяк на долю кожного ірода...  

Віримо, як Син Божий на землю прийшов врятувати нас, загинув та воскрес захищаючи людство... Так і Україна не зламається, захищаючи людство, Переможе та Воскресне!Більше фото з постанови в альбомі на фейсбук-сторінці GX.Здавна відома магічна дія ляльок - від мотанок-оберегів до чаклунських вуду... Отож ми віримо, що посил українського "Вертепу" матиме свою дію!

Наостанок, пропонуємо зазирнути у чарівний світ музею театру ляльок.Більше фото в альбомі на фейсбук-сторінці #GX.Нагадаємо, яскраву й талановиту головну режисерку Харківського театру ляльок ім. В. Афанасьєва Оксану Дмітрієву номінували на премію "Women in Arts. The Resistance 2023" (докладніше у новині GX).Фото, відео та матеріали: GX, Наталія Бойченко, архів Оксани Дмітрієвої, Юрія Соболєва та театру ляльок

Читайте також: