У Харківську область доставили вакцину «Індіраб». Вона вже на складі Харківського центру контролю та профілактики хвороб. Розпочато видачу вакцини у лікувальні заклади Харкова та населених пунктів області.
У Харківській області склалась несприятлива епізоотична ситуація зі сказу, в першу чергу в зоні бойових дій та на деокупованих територіях. З початку 2023 року за медичною допомогою з приводу ушкоджень, нанесених тваринами, звернулись 2067 осіб, що майже на чверть більше, ніж за весь минулий рік. Отримали антирабічні щеплення майже 700 постраждалих, з них 73 особи, які постраждали від тварин з лабораторно встановленим сказом.
"Вакцинація постраждалих від нападу тварин є надійною запорукою запобігання захворюванню на сказ – хвороби зі 100% смертністю. Якщо ви отримали ушкодження від тварин (укуси, подряпини, ослинення), обов’язково звертайтесь до медичного закладу для розв'язання питання щодо призначення антирабічного лікування", - зазначили в Харківському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.
Як і коли вакцинуватися від сказу - читайте тут.
Довідка. Сказ – це гостре інфекційне захворювання, спільне для людини й теплокровних тварин, яке уражує центральну нервову систему та пошкоджує нейрони головного та спинного мозку. Збудником сказу є вірус, який передається не лише при покусі, а й при ослиненні, тобто якщо людини навіть просто торкнулася хвора тварина і на шкіру потрапило трішки слини, то крізь найменші садна та ранки вірус проникне у кров. Ця хвороба є дуже небезпечною та лікуванню не підлягає. Єдиним профілактичним заходом від зараження тварини на сказ є вакцинація.