Стипендії урізали. У Каразінському університеті прокоментували ситуацію

934

Студенти Харківського національного університет ім. В. Н. Каразіна отримали у січні урізані стипендії. Як пояснили в пресслужбі вишу, це пов'язано з тим, що на виплати студентам у новому році виділи менше грошей.

"У 2023 році через складну економічну ситуацію, спричинену російською агресією та війною, що триває, і через необхідність акумуляції ресурсів на оборону держави було зменшено фінансування стипендіальних фонді", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Каразінський університет у січні 2023 року при встановленні академічної стипендії на другий семестр 2022/2023 навчального року, з огляду на фінансові реалії, орієнтувався на позицію студентського самоврядування: або зменшити кількість отримувачів стипендії до 20% контингенту студентів-бюджетникців денної форми навчання зі збереженням суми стипендії, або зберегти кількість отримувачів стипендії на рівні 40%, але зменшити розміри стипендії та відмовитися від підвищених виплат.

За пропозицією студентського самоврядування університету в ХНУ ім. В. Н. Каразіна залишили кількість отримувачів стипендії на рівні 40% з відмовою від підвищених стипендій та зменшенням суми стипендії.

Як повідомили у виші, перші виплати стипендій студенти ХНУ ім. В. Н.Каразіна отримали 26 січня 2023 року. Однак їх розмір не уточнили.  Зазначимо, що відповідно до рішення уряду, з 1 січня 2022 року розмір академічної (звичайної) стипендії становить 2 000 грн. У 2023 році їх планували залишити на тому ж рівні.

Нагадаємо, у квітні 2022 року ректор ХНУ ім. В. Каразіна Тетяна Кагановська заявила, що необхідно щонайменше 3,5 мільярда гривень на відновлення корпусів університету, зруйнованих російськими ракетами за два місяці війни. Однак, незважаючи на руйнування та подальші обстріли міста,  виш продовжував залишатися в Харкові. 

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал: https://t.me/gx_net_ua

Галина Половик

Читайте також: