Українські студенти чекають відповіді від президента

8716

Петиція до президента України з вимогою дозволити виїжджати за кордон студентам зарубіжних вишів набрала необхідні 25 тисяч підписів - за більш як за місяць до завершення терміну збору голосів. Про це свідчать дані на сайті Офісу президента.

Тепер Володимир Зеленський має розглянути прохання, викладене в документі.

Петицію було подано 10 серпня 2022 року Тарасом Сивухою. У ній автор просить надати дозвіл виїзду за кордон чоловікам 18-60 років, котрі навчаються в закордонних  вищих навчальних закладах за програмами бакалавра, магістратури чи аспірантури. Йдеться про тих, хто вступив на навчання до 24 лютого 2022 року, а також після цієї дати.

Автор зазначає, що хоча і є численні випадки зловживання цим правом з боку призовників, але й існує чимало неврегульованих питань і зловживань з боку чиновників.

"Державна прикордонна служба України дозволяла виїзд студентів-чоловіків, які щойно вступили до закордонних ВНЗ. Це було зазначено на офіційному сайті державної служби. Проте, вона в останні тижні різко змінила своє ставлення. На кордоні діють більше "негласні" правила, аніж реальні постанови, як, наприклад, випускати тільки тих кому 18-21 років або вимагати додаткові документи, яких немає в офіційному переліку на сайті ДПС України", - сказано в петиції.

Нагадаємо, 22 вересня чоловікам призивного віку, які є студентами закордонних вишів, заборонили виїжджати за кордон під час дії воєнного стану через масові підробки документів.

Галина Половик

Читайте також: