Врятував тисячі людей і загинув, прикриваючи побратимів. Зеленського просять надати харків’янину звання Героя України

3920
Чоловік, батько, спортсмен, волонтер, військовослужбовець. Харків’янин Богдан Скляренко загинув на початку лютого, захищаючи Батьківщину.

Нещодавно на сайті Президента України зареєстрували петицію з проханням надати Богданові звання Героя України.

З перших днів повномасштабного вторгнення Богдан Скляренко став волонтером і брав участь в проєкті «Дорога життя», мета якого – евакуація мирного населення з тимчасово окупованих територій.

Паралельно цьому проєкту, завдяки мужності та любові до справедливості Богдана, було евакуйовано до 5 тисяч людей з північних регіонів Харківської області, доставлено тони гуманітарної допомоги для населення Харківської та Донецької областей. Також Скляренко допомагав військовим підрозділам з постачанням спеціального одягу та техніки.

У жовтні 2022 року Богдан вирішив вступити до лав НГУ. Пройшовши підготовку, був направлений на захист кордонів Харківської області в населеному пункті Гранів. Менше ніж за місяць, Богдан з його підрозділом відправилися на оборону Бахмута. Богдан Скляренко був командиром третього взводу другої роти четвертого батальйону Національної гвардії України (частина 3017).

Під час служби в НГУ Богдан проявив свій характер, зарекомендувавши себе як сміливий, безстрашний боєць і зразковий командир. Неодноразово брав участь в евакуації загиблих та поранених побратимів, вивів з оточення 50 бійців.

Загинув на початку лютого 2023 року, виконуючи бойове завдання: здійснював прикриття групи поранених бійців та вів захопленого в полон ворожого солдата. В результаті мінометного обстрілу отримав смертельне поранення.

«Богдан – це надзвичайно добра, сильна і смілива людина. Людина, для якої честь і справедливість завжди були на першому місці. Він був прикладом для своїх побратимів. Товариші по службі згадують його як справжнього лідера із залізною дисципліною. Справжній боєць і герой», - йдеться у тексті петиції.

Богдану було 32 роки. У нього залишилися мама-інвалід, молода дружина і маленька донечка.

Богдана Скляренка поховали на Алеї Слави 18-го кладовища в Харкові.

Станом на 1 березня петицію на сайті президента підписали майже 6500 осіб. Для того, щоб петицію розглянув Президент України, вона має набрати не менше 25000 підписів.

Підписати петицію

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал: https://t.me/gx_net_ua

Читайте також: