Понад десять випадків небезпечного інфекційного захворювання зафіксували на Харківщині

1794

За 2023 року без урахування грипу та ГРВІ на різні вірусні інфекції перехворіли 4360 мешканців Харкова та громад області. У регіональному центрі контролю та профілактики захворювань кажуть, що це на 62,5% більше, ніж за аналогічний період минулого року (2683).

У порівнянні з минулим роком відмічається зростання захворюваності сальмонельозом у 2,3 раза, шигельозом у 1,5 раза, туберкульозом у 1,9 раза, хворобою Лайма у 3 рази, гастроентероколітами з встановленим збудником у 2 рази. Більше мешканці Харкова та області хворіють гострим вірусним гепатитом В – в 1,8 раза, хронічними вірусними гепатитами В – в 1,8 раза і  С – у 1,5 раза, інфекційним мононуклеозом - в 4,4 раза. 

Читайте також: Хвороба холодильника

Знизився рівень захворюваності гастроентероколітами з невстановленим збудником на 5,2%, лямбліозом – у 2,3 раза.

Зареєстровано 13 випадків кашлюка, по 12 випадків ротавірусного ентериту та вірусного менінгіту, 11 – лептоспірозу, 6 – менінгококової інфекції, по 3 випадки кору та епідемічного паротиту, по 1 – лістеріозу, гемофільної інфекції та криптоспоридіозу.

Довідка. Лептоспіроз – спільне для людей та тварин особливо небезпечне інфекційне захворювання, при якому уражуються нирки, печінка, нервова система. Детальніше читайте тут.

Читайте також: