Незвичайне свято торкнулося Харкова (фото)

1220
А ви знали? Цього дня, 2 грудня, відзначається незвичайне свято – Міжнародний день модельної залізниці. 


У Харкові розташований Музей історії та залізничної техніки Південної залізниці, де зібрано величезний макет маршруту швидкісного "Столичного експресу Харків-Київ".Експозиції музею, відкритого 1967 року, було оновлено до 140-річного ювілею Південної залізниці (до речі, 4 листопада, Україна святкувала День залізничника).

Три його зали, розділені за епохами: Зелена зала (дореволюційний період будівництва та становлення Курсько-Харківсько-Азовської дороги), Червона зала (радянський період розвитку Південної залізниці) та Синя зала (історія розвитку за часів незалежної України).

Тут зібрано безліч старовинних та рідкісних експонатів, унікальні документи та фотознімки, макети рухомого складу. Головна пам'ятка музею – величезний макет маршруту швидкісного "Столичного експресу Харків-Київ", який з точністю відтворює не лише сам поїзд, а й залізничну ділянку з копіями будівель вокзалів Києва, Харкова, Полтави-Київської та Миргорода.

На макеті функціонує система автоматичної централізації зі світлофорами, стрілочними перемикачами та залізничним переїздом, а поїзд відправляється та робить зупинки під музику та оголошення дикторів.

Музей історії та залізничної техніки Південної залізниці розташований за адресою площа Привокзальна, 1, тел. (057) 724-35-29. В мирні часи він приймав гостей з 9:00 до 18:00 кожного дня, окрім понеділка та вівторка.

А ще юні мрійники мали змогу не лише спостерігати за рухом потягів на макеті, а й почати навчатися шляхетній справі на дитячій залізниці. Вона дарувала радість дітям навіть під час війни.

А як юні харків'яни раділи взимку новорічній ялинці... Це теж була модельна залізниця з потягом, в якому роз'їжджали символи року.Фото, відео та матеріал: GX, Наталія Бойченко, АТ "Укрзалізниця", відкриті джерела

Читайте також: