Найяскравіші ночі серпня: подробиці від харківського астронома (фото, відео)

2214
Науковець поділився своїми захопливими спостереженнями.


Щороку Всесвіт дарує людям яскраві спогади про літо у вигляді потоку метеорів. Це час загадувати бажання... Де які з них, милі та щоденні, втілюються навіть під час війни. Так, який же астроном пропустить справжній  "космічний дощ" (так ще називають метеорний потік)?

"Персеїди 2023. "Зорепад" за моїми спостереженнями був в моїй місцевості більш яскравий в ніч з 13 на 14 серпня (спостерігали ~ 22:00 - 00:00). Тоді як в ніч з 11 на 12 серпня (22:00 - 00:00) метеорів бачили багато, але рази у два-три менше ніж наступної ночі, - поділився яскравими спогадами відомий харківський астроном Володимир Кажанов. - Знімав смартфоном і фотокамерою з різними об'єктивами. Поки ділюся спійманим за хвіст метеором камерою смартфона".Хто не встиг чи забув, або в кого була похмура погода, спробуйте в найближчі ночі поспостерігати, яскраві спалахи будуть прикрашати нічне небо ще кілька днів. Хоча, звісно, не в максимумі метеорного потоку (докладніше у новині GX).

До речі, Володимир зробив приблизно 1000 знімків фотокамерою і двома смартфонами. Всі були спрямовані в різні частини неба. Ще й додав багато порад. Наостанок запросив охочих побачити красу зоряного неба і дивовижний Місяць через великий телескоп (бронювати за посиланням). 


 
"Кому пощастило спостерігати метеорний потік Персеїди в цьому році? Поділиться враженнями!" - попросив астроном.

А ще вчений поділився цікавою розповіддю про Чумацький Шлях або Молочний Шлях — спіральну галактику, у якій розташована наша Сонячна система.

 
"Дякую ЗСУ і всім захисникам і захисницям України, що моя родина мала змогу вночі спостерігати в безпеці небесне явище на рідній землі в Україні", - наостанок додав Володимир Кажанов.Нагадаємо, цікаві та пізнавальні відеосюжети на космічну тематику астроном публікує на своєму Ютуб-каналі - Astroromantik.

Фото та відео: Володимир Кажанов

Читайте також: