Художник з Харківщини намалював вільний дух українців (фото)

1210
Цікаві факти з історії Харківщини.

Пам'ятаємо! Цього дня, 10 січня, 1927 року у селі Савинці (нині селище у Балаклійському районі Харківської області), народився Іван Антонович Тихий – відомий український живописець, член Спілки художників, заслужений митець України, доцент.Закінчив Київський художній інститут, з 1964 року викладав у ньому. Учень професорів Сергія Григор'єва та Володимира Костецького.

Працював у галузі станкового малярства.

Його найвідоміші твори: «Щасливий батько» (1951), «Материнство» (1957), «Лелеки» (1960), «На Тарасовій горі» (1963), «Жменя землі» (1967).Його картина «Лелеки» - це справжня пісня любові до рідного краю. У своєму творі І. Тихий використав лише два основні кольори – зелений та блакитний, щоб зобразити мирне небо, літнє поле, кущі та дерева, з яких здіймаються вгору лелеки. Птахи промальовані дуже детально та натуралістично, за кожним пером, помахом крила можна вгадати силу, рух, міць.

Як горді птахи підіймаються із землі, так і українці здатні здолати будь-які висоти. Віримо! Україна переможе! В нас ще буде час радіти кожному мирному дню.

Іван Антонович Тихий помер у 55-річному віці 27 червня 1982 року. Похований у колумбарії Байкового кладовища у Голосіївському районі міста Києва.Твори художника представлені у музейних, галерейних та приватних колекціях в Україні та за її межами.

Фото та матеріал: відкриті джерела

Читайте також: