Це сталося в ніч на 24 лютого. Художник намалював у Харкові пророчу картину (фото, відео)

5666
Художник Микита Грудєв розповів про картину-мантру, з якої для нього почалася війна.

З роботами криворізького митця Микити Грудєва читачі GX почали знайомитися ще у 2019 році на виставці-проєкті «Зелені легені».

Саме в той час молодий автор почав працювати над циклом робіт "Культурна візитівка України". Свій великий проєкт митець завершив напередодні 30-річчя незалежності України та презентував її світу у Кривому Розі. Автори - двоє криворіжан: художник Микита Грудєв та літератор Олег Пономарьов представили 27 картин у симбіозі поезії та цифрового живопису. Що цікаво, у кожній роботі зашифровано карту області, яка відповідає адміністративному центру.

З початком війни митець не зупинився, творив, перемагав на конкурсах, допомагав країні чим міг... А ще, коли трохи відпустив біль, розповів світу, з якої картини для нього почалась війна.

"Ця мандала віщувала початок війни. Я почав її робити в ніч на 24 лютого (останнє фото), і поки малював слухав мантру Махакалі (богиня війни та смерті). Це було о 23:13 23 лютого 2022 року. Поки малюю, часто інтуїтивно обираю музику, яка відповідає внутрішньому стану, або тому, що через мене хочуть показати. Картина на той момент була вогняних і агресивних кольорів. А о 5 ранку прокинувся від вибухів і ракет, перебуваючи недалеко від Салтівки в Харкові. Пощастило, що цього ж дня і поїхав із міста", - почав свою розповідь Микита.
Протягом пів року мандала лежала і чула всі ці вибухи. У будинок, де мешкав художник, було 2 прильоти, внаслідок чого вилетіли вікна. Мандала ввібрала у себе всю ту енергію вогню, як і було зображено.  
Але справжній митець - є творцем своєї долі, і Микита вирішив зробити зі своєї картини справжню ментальну зброю.

"Після того, як я забрав речі і мандалу, я увімкнув ту саму мантру і слухав увесь час, поки малював, але вже з тими думками, щоб ця енергія, яку вона ввібрала, і Махакалі допомогли знищити всіх окупантів, які прийшли на нашу землю, в наш дім. Нехай усі вони згорять у цьому ж вогні", - закінчив свій допи с до створеної картини-мандали художник.
Віримо, так і буде! Україна переможе!
Фото, відео та матеріал: GX, Наталія Бойченко, архів Микити Грудєва 
Читайте також: