Виставка у Харкові. Митці закарбували незламність українського народу (фото)

13046
Вчора, 21 серпня, у Харкові відкрилась друга за час війни художня виставка, присвячена життю харків’ян у воєнному стані та їхній боротьбі за незалежність України.


Підчас війни кожен робить свій внесок на шляху до перемоги. Так і 18 митців на чолі з Народним художником України, почесним громадянином Харкова Віктором Ковтуном представили виставку «Особиста присутність». Вона присвячена життю харків’ян у воєнному стані і їхній боротьбі за незалежність України, а також автори донесли своє бачення героїчного подвигу рятувальників та воїнів у боротьбі за незалежність України. Така експозиція стане кращим подарунком до свята Дня Незалежності України. Виставка працює у галерейному просторі Харківської організації Національної спілки художників України (вул. 23 Серпня, 27).

Нагадаємо, це вже друга за час війни художня виставка, на якій цьго разу митці представили свої найсвіжіші роботи. В ній закарбувалася уся філософія художнього спротиву і мистецької присутності художників і мистецтвознавців, що залишилися у Харкові під час цієї жахливої війни. Окрім живопису, в експозиції також представлена графіка, скульптура, карбування на міді, вітраж, твори декоративного мистецтва (розписні тарелі).
Кожна робота містить у собі відгомін військових подій, загальномистецькі і людські цінності, естетичну ємність. Тематично і стилістично виставка багатовекторна: це і метафорика «дерева війни», і христологічна тематика, передана через «мотив риби», і урбаністичний храмовий пейзаж; застосовуються реалістичний, імпресіоністичний, неомодерний художні напрямки.
Зокрема, Народний художник України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, професор Віктор Ковтун представив своє бачення героїчного подвигу рятувальників у боротьбі за незалежність України у своїх полотнах. Він глибоко проникся роботою «героїв без зброї», котрі щодня, ризикуючи власним життям, рятують цивільне населення Харківщини від наслідків ворожих атак. Майстер пензля настільки точно та реалістично передав атмосферу та емоції, які вирують у вогнеборців, рятувальників, піротехніків і верхолазів під час бойової роботи, що здається, ніби й сам глядач перебуває в епіцентрі тих подій.
Ми віримо, разом ми сильні - Україна Переможе!

Фото та матеріали: Головне управління ДСНС України у Харківській області 
Читайте також: