Харківський астроном розповів про яскраві космічні події зими та усього 2025 року (фото)

698
У січні та лютому на вечірньому небі можна буде побачити неозброєним оком чотири яскраві планети.


Навіть у наш жахливий час відомий харківський астроном Володимир Кажанов не припиняє ділитися своїми спостереженнями за Космосом.

В 2025 році зоряне небо буде приємно дивувати не раз, обіцяє вчений. Зокрема, у січні і лютому на вечірньому небі можна побачити неозброєним оком чотири яскраві планети. Потужний бінокль чи телескоп допоможуть знайти і побачити також і Уран з Нептуном.

Вже 4 січня ввечорі ви зможете побачити Місяць молодик поруч з планетою Сатурн.



Також в найближчі вечори нас чекають дві цікаві астрономічні події: 10-го січня планета Венера опиниться у найбільшій східній елонгації, відійшовши від Сонця на 47°, а 16-го Марс перебуватиме у протистоянні. Цей час є оптимальним для спостереження "червоної планети" протягом усієї ночі, спостережень через телескоп. Ще одна максимальна елонгація Венери, цього разу вже західна, чекає на нас 1 червня, тому весняно-літнє небо буде прикрашене яскравою "Ранковою зорею".



Цікавим для жителів України виявиться місячне затемнення 7 вересня: півтіньова фаза почнеться ще до сходу Місяця, коли супутник буде вже над горизонтом, наш він повністю сховається в тіні Землі. "Кривавий Місяць" також спостерігатиметься в країнах Азії, сході Африки та на заході Австралії.

Сонячна активність в цьому році також буде на високому рівні. Це означає, що залишається вірогідність нових яскравих полярних сяйв, а також SAR - Stable Auroral Red Аrcs (червоні полярні дуги).
Згадаємо і про Меркурій. Цю планету не легко знайти в небі, хоча і можливо. Особливо якщо є простий бінокль чи підзорна труба.

8 березня буде найкраща за рік вечірня видимість Меркурія (найбільша західна елонгація), а 19 серпня та 7 грудня стануть найбільш вдалими для ранкових спостережень найближчої до Сонця планети.

"Якщо ви живете в Харкові, звертайтесь, вже записую бажаючих на астроекскурсії і спостереження небесних світил через телескоп з березня у Харкові",- додав Володимир Кажанов.

Детальніше про астрономічні події цього року за посиланням.

"Не забувайте про безпеку і комендантську годину. Бажаю мирного неба добрим людям! Щоб небо не лякало, а приємно вражало та надихало!" - наголосив астроном.

Нагадаємо, відкрийте для себе дивовижний космос разом з фахівцем можна й зараз. Вчений навіть у наш жахливий час не припиняє слідкувати за яскравими космічними подіями та ділиться інформацією про них із співвітчизниками.



Фото та матеріал: Володимир Кажанов

Читайте також: