Пам'ятаємо! В цей день, 31 грудня, в 1877 році в Харкові народився Гнат Хоткевич (1877-1938) — український музикант, письменник, історик, композитор, мистецтвознавець, етнограф, педагог, театральний діяч.
В 1900 році Хоткевич закінчив Харківський технологічний інститут, якийсь час працював інженером на Харківсько-Миколаївській залізниці.
За участь у керівництві політичного страйку в 1905 році зазнав переслідувань і в січні 1906 був змушений переїхати на Галичину на територію Австро-Угорщини.
У Харків повернувся через два десятиліття.
У 1926-1932 роках Хоткевич викладав у Харківському музично-драматичному інституті, де вів клас бандури.
Під час єжівських репресій Хоткевича заарештували. Особливою трійкою УНКВС по Харківській області від 29 вересня 1938 року його засудили до розстрілу за «участь у контрреволюційній організації». Розстріляно 8 грудня 1938 року. 1956 року реабілітований.
Найбільшим досягненням у літературній творчості Хоткевича вважається романтична повість із гуцульського життя «Кам'яна душа».
Хоткевич перекладав зі світової класики: Шекспіра, Мольєра, Шіллера, Гюго.
Був популяризатором гри на бандурі.
А ви знали? В останній день року, 31.12.1965, на засіданні Виконавчого комітету Харківської міської ради було прийнято історичне для міста рішення - «Архітектурно-планувальне завдання на майбутнє будівництво в Харкові першої черги метро».
Спочатку планувалося відкрити станції у 13 місцях найбільшого скупчення пасажирів.
Цей проект було реалізовано у два етапи. 1975 року відкрили 8 станцій, 1978 року – ще 5.
Під час війни метрополітен став місцем прихистку для багатьох харків'ян.
А ще місцем надії, адже в нас вже є станція "Перемога!"
А ще місцем надії, адже в нас вже є станція "Перемога!"
До речі, з 25 грудня по 6 січня у вестибюлі станції метро «Ярослава Мудрого» працює святкова виставка робіт учнів художніх шкіл Харкова (докладніше в новині GX).