Харків'яни перевірили на собі святкові традиції у особливий вечір (фото)

667
Напередодні великого церковного свята Хрещення Господнього православна церква відзначає Водохресний Святвечір, який також називається Навечір'я Водохреща.


Цей вечір, який передує святу Хрещення Господнього, і є підготовкою до нього. У Водохресний Святвечір, як і на саме Водохреща, заведено святити воду в храмах.

Назву “Голодна кутя” цей Святвечір отримав у народі тому, що святковий стіл повинен бути пісним, а ще цього дня закінчувалися всі застілля й гучні розваги.Для вірян цей день — день суворого покаяння та посту. Вони готують людей до світлого та важливого свята — Хрещення Господнього, яке святкується з особливою урочистістю.У церкві проводять одразу два обряди, які пов’язані з освяченням води: на Водохресний Святвечір — всередині храму; в день самого Хрещення Господнього — на річці, озері чи іншому джерелі.
Здавна вірили, що водохресна вода допомагає очиститися від хвороб і гріхів, дає благословення Господнє.

Цікаво, що наші предки наділяли особливою силою і сніг, зібраний напередодні Водохреща.Ним умивалися, а потім довго зберігали та використовували для різних господарських потреб.Дівчата обтирали обличчя талим снігом, щоб залишатися молодими та гарними весь рік.

Перед Водохресним Святвечором господар будинку малював крейдою хрест на дверях.Це береже оселю від нечистої сили.

Хай вас береже Бог та ЗСУ! З Водохресним Святвечором та прийдешніми святами!

Фото та матеріал: архів GX, Наталія Бойченко, відкриті джерела

Читайте також: