«Мегабанком» зацікавилися інвестори. На що сподіватися клієнтам банку-банкрута

6106

У Мегабанка-банкрута є два потенційні інвестори. Вони вже подали заявки на допуск до участі у відкритому конкурсі, оголошеному Фондом гарантування вкладів фізичним особам (ФГВФО). Про це повідомила пресслужба ФГВФО.

Імена інвесторів поки не повідомляють. Вони зараз, відповідно до умов конкурсу, мають право знайомитися з інформацією про банк і ухвалювати відповідні рішення щодо подальшому участі у конкурсі.

«Наступним кроком є подання до Фонду гарантування зацікавленими інвесторами конкурсних пропозицій для участі у відкритому конкурсі з метою виведення АТ «Мегабюанк» з ринку у спосіб інший, ніж ліквідація банку», - йдеться у повідомленні.

У Фонді також заявили, що продовжили строк тимчасової адміністрації в банку на один місяць – до 2 серпня. До 7 липня 2022 року подовжено термін подання конкурсних пропозицій зацікавленими інвесторами.

А до 30 червня (включно) приймаються заявки на допуск до участі у відкритому конкурсі інших зацікавлених інвесторів.

Зазначається, що метою конкурсу є пошук найменш витратного для Фонду та найкращого для вкладників і кредиторів способу виведення банку з ринку. Законом передбачено кілька варіантів – від продажу банку у цілому до передачі частини його активів та зобов’язань.

Як заявляли раніше у Фонді, усім фізичним клієнтам «Мегабанку», включаючи ФОП, стовідсотково виплатять кошти - за договорами вкладу, строк дії яких закінчився 2 червня 2022 року (включно), а також за поточними рахунками. 

Однак, чи повернуть свої гроші інші кредитори «Мегабанку», залишається питанням.

Значною мірою це залежатиме від того, чи зможуть боржники «Мегабанку» повернути кошти, взяті в кредит. Так пояснила заступниця директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Ольга Білай.

 «Для юридичних та інших кредиторів «Мегабанку» відшкодування виплачується з допомогою управління активами неплатоспроможного банку та його продажів, тобто також із коштів держбюджету. Це означає, що повернення коштів кредиторів «Мегабанку» значною мірою залежатиме від виконання боржниками «Мегабанку» своїх зобов'язань щодо погашення заборгованості за кредитом. При цьому діє така сама черговість, як і в усіх банках, передбачена Законом про систему гарантування вкладів», - повідомила Білай.

Довідка

На 1 січня 2022 року 60,74% акцій Мегабанку належали Віктору Суботіну, 11,29% – ЄБРР, 11,29% – уряду Німеччини, 9,82% – Максиму Єфимову, 7,8% – Олені Суботіній, 4,53% – IFC, у решти міноритаріїв менші пакети акцій.

Нагадаємо, 2 червня 2022 року НБУ визнав «Мегабанк» неплатоспроможним, і ФГВФО з 3 червня запровадив тимчасову адміністрацію.

Раніше у ПрАТ «Харківенергозбут» заявили, що «Мегабанк» не перераховує гроші споживачів і рекомендує своїм клієнтам не платити за спожиту електроенергію через цей банк та мобільний додаток «Todobank».

 

Читайте также: