«Комуналка» зависла у «Мегабанку». Куди і коли звертатися

6992

До того, як Національний банк України (НБУ) визнав харківський «Мегабанк» неплатоспроможним та запровадив 2 червня 2022 року тимчасову адміністрацію, багато харків’ян продовжували сплачувати комуналку через його відділення.

2 червня люди заплатили за комуналку в «Мегабанк» близько 30 млн грн. Такі дані наводив голова правління АТ «Мегабанк» Олександр Лащенко. Він також запевнив, що усі кошти, які раніше були направлені на оплату комунальних платежів, банк перерахував.

«Усі кошти були направлені та перераховані. Залишилось 30 мільйонів за день, коли банк був названий неплатоспроможним. Механізм повернення коштів – фонд протягом місяця визначиться, як проводитиметься ліквідація вкладів. Це питання до фонду (ред.- ФГВФО)», - заявив Лащенко.

У свою чергу, у ФГВФО повідомили, що усі кошти, які надійшли до "Мегабанку" протягом усього періоду тимчасової адміністрації (починаючи з 3 червня 2022 року включно) перераховуються (без відкриття рахунку) і направляються на сплату комунальних послуг. Таке рішення було прийнято виконавчою дирекцією ФГВФО.

«Кошти, які надійшли від фізичних та юридичних осіб в період дії тимчасової адміністрації (починаючи з 03.06.2022 року, відколи Банк передано в управління Фонду) на сплату комунальних послуг, перераховані за призначенням платежів – загалом перераховано понад 1,5 млн грн. Також за призначенням платежу будуть перераховані і інші комунальні платежі, які надійдуть протягом дії тимчасової адміністрації в АТ «МЕГАБАНК», - йдеться у відповіді на запит «Город Х».

Стосовно комунальних платежів, які люди заплатили 2 червня 2022 року або й раніше, то вони продовжують залишатися у «підвішеному стані».

У ФГВФО повідомили, що в разі врегулювання неплатоспроможності "Мегабанку" (в т.ч. продаж неплатоспроможного банку інвестору), зобов’язання перед клієнтами, які оплатили комунальні послуги через «Мегабанк», «можуть бути виконані у порядку, передбаченому умовами договорів з постачальниками комунальних послуг».

У разі неможливості врегулювання неплатоспроможності «Мегабанку» розпочнеться процедура його ліквідації.

«У цьому випадку кошти, які надійшли АТ «МЕГАБАНК» від фізичних та юридичних осіб до 03.06.2022 року, будуть задовольнятися в порядку статті 52 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», яка визначає порядок та черговість задоволення вимог кредиторів неплатоспроможного банку. В оголошені про відкликання ліцензії та початок процедури ліквідації банку буде детально описано процедуру звернення до Банку з кредиторськими вимогами», - роз’яснили в Фонді.

У такому разі вимоги фізичних осіб (у тому числі фізичних осіб — підприємців), платежі яких заблоковано, включаються в 6-у чергу реєстру акцептованих вимог кредиторів банку.

Нагадаємо, ФГВФО продовжив до 19 липня включно, термін відкритого конкурсу з пошуку інвесторів, зацікавлених вивести з ринку неплатоспроможного Мегабанку.

Раніше "Город Х" писав, що два потенційні інвестори  Мегабанка-банкрута подали заявки на допуск до участі у відкритому конкурсі, оголошеному ФГВФО.

Нагадаємо, 21 червня 2022 року фізичним особам-клієнтам «Мегабанку»-банкрута ФГВФО почав виплачувати кошти. Куди звертатися, якщо відмовляють у виплатах – читайте тут.

2 червня 2022 року НБУ визнав «Мегабанк» неплатоспроможним, і ФГВФО з 3 червня запровадив тимчасову адміністрацію.

Раніше у ПрАТ «Харківенергозбут» заявили, що «Мегабанк» не перераховує гроші споживачів і рекомендує своїм клієнтам не платити за спожиту електроенергію через цей банк та мобільний додаток «Todobank».

Читайте также: