Незламний Харків зберігає традиції (фото)

4799
До Всесвітнього дня книги та авторського права в бібліотеці Харкова відбулася виставка чарівної та мужньої авторки.


А ви знали? Всесвітній день книги та авторського права відзначається щорічно 23 квітня (згідно з рішенням ЮНЕСКО від 15 листопада 1995 року.) 

Дата 23 квітня є символічною для світової літератури. У цей день народилися відомі світові зірки художнього слова, новатори в літературі свого часу – Вільям Шекспір, Моріс Дрюон, Інка Гарсіласо де ла Вега, Мануель Мехіа Вальєхо, X. Лакснесс, Василь Земляк, Григір Тютюнник, Василь Кухта, Андрій Курков.
Традиція ж святкування Дня книги народилася у Каталонії. Докладніше про подію у пості GX.До речі, до свята заведено проводити виставки та ярмарки.

Напередодні 23 квітня у бібліотеці-філії №43 ЦБС Київського району міста Харкова за участю бібліотеки-філії №42 та за підтримки БФ "Споріднені серця" відбулася виставка картин олією "Імпровізації" художниці-аматорки Олександри Суфіянової.На експозиції була представлена частина робіт на українську тематику (у блакитно-жовтих кольорах). За словами художниці, нова експозиція називається "Імпровізації", оскільки всі полотна створені без попередньої підготовки, тобто на одному диханні.

Роботи художниці можна віднести до таких стилів, як фовізм, імпресіонізм, експресіонізм, абстракціонізм. А от картини, присвячені морській тематиці, - до реалізму.

Нагадаємо, понівеченим серцем Північної Салтівки можна назвати шістнадцятиповерхівку на вулиці Наталії Ужвій, 82, яку побачив увесь світ. Саме в ній розташована бібліотека №50, яку відкрили напередодні війни. За іронією долі в цій шістнадцятиповерхівці відбулася перша виставка робіт відважної художниці Олександри Суфіянової - "Бути у моменті".Після страшного обстрілу російськими окупантами у перші дні війни 
роботи було втрачено, але згодом відновлено небайдужими людьми. Наразі й саму Північну Салтівку відновлюють будівельники, волонтери та її мешканці...

А ще Олександра розповіла GX про "картини, що не горять".До того ж незламна авторка випустила серію листівок та артбук зі своїми роботами, продаж яких став вкладом у допомогу ЗСУ.Фото, відео та матеріал: GX, Наталія Бойченко, Олександра Суфіянова, бібліотеки ЦБС Київського районуЧитайте також: