У людини з великим серцем завжди повно друзів, а у митців ще й шанувальників. Саме тому 23 серпня затишний зал галереї «Мистецтво Слобожанщини» (площа Свободи, 5, Держпром, 9 під'їзд, 1 поверх (вхід з боку Скверу Незалежності)) був повний. Гості завітали на відкриття виставки Тетяни Кармазіної «Харків акварельний» до Дня міста Харкова.
"Я люблю гуляти містом, знаходити таємничі портали, цікаві будівлі, фотографувати, а потім малювати. Під час війни моє захоплення у багатьох викликає питання, а я терпляче відповідаю, розумію. А ще я малюю вид зі свого вікна... Скільки кольорів і різних сезонів знайшли відображення в моїх малюнках... А потім я зустріла Володимира Дяткова і він додав моїм картинам сенсу, розповів про будівлі Харкова багато цікаво. Десь заохотив намалювати щось нове, а деякі будівлі відштовхнули своїм минулим. - розповідала Тетяна. - Ця виставка є відображенням моєї любові до рідного міста, яку я вирішила розділити з усім Харковом".
До речі, містичною несподіванкою для Володимира Дяткова стала картина з будинком, куди він потрапив немовлям.
А ще країзнавець провів екскур по картинах містом - розповів про три будівлі, де жила харківська легенда Людмила Гурченко... В якій будівлі було відкрито перший веганський магазин...
А ще цікаву історію з Другої світової, коли фашисти поцілили замість заводу в будівлю кремарію на другому цвинтарі Харкова. Руїни ціого крематорію згодом стали місцем тренувань відомого харківського альпініста Сергія Бершова.
Було ще багато цікавого, але родзинкою зустрічі ще стало відкриття юної зірки - для гостей заспівала Дар'я Глух - учениця 3 класу естрадного співу викладачки Ганни Шовкової КПСМНЗ "Дитяча музична школа N3 ім.М.В.Кармінського".
"Ми не випадково для виступу обрали пісні "Пісня поміж нас" (В.Івасюка ) та "Родина" (О. Злотника, В.Крищенка), адже мріємо, щоб якомога більше людей чули саме українську пісню", - наголосила Ганна Шовкова.
А Дар'я додала до слів вчітельки, що співає ще з 3 років, а ось заохотив її до цього батько.
Багато хто хотів розповісти і подякувати Тетяні Кармазіній за її творчість і цікавий захід. А ще розповідали про містику та цілющи властивості її календаря, який вийшов з її картинами і став кращим дарунком для тих, хто вимушений був покинути рідне місто.
«У 2021 році у мене виникла ідея створити календар з малюнками Харківських історичних пам'яток. Користуючись інтернетом та мапою, я розпочала прогулянки Харковом для збору матеріалу. Під час прогулянок я по-новому побачила красоту міста архітектура, вулички, парки, дворики. На початку 2022 року календар вийшов з друку. І це був початок акварельної історії про Харків...» - розповіла про цей крок своєї творчості Тетяна.
До речі, вже 30 серпня ο 15.00 в галереї на бажаючих чекає майстер-клас з живопису пластиліном «Міський пейзаж», а 19 вересня ο 17.00 ще одна творча зустріч з авторкою виставки «Харків акварельний» Тетяною Кармазіною.
Нагадаємо, виставка триватиме до 21 вересня 2024 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» (площа Свободи, 5, Держпром, 9 під'їзд, 1 поверх (вхід з боку Скверу Незалежності)), яка працює з вівторка по суботу (з 11.00 до 18.00).
Довідка. Тетяна Кармазіна народилася у Донецьку у 1971 році. Малювати полюбила ще в дитячому садочку. Малювала олівцями, гуашшю, кульковими ручками. А у 5 класі середньої школи закохалася в акварель. Мріяла поступити в інститут, щоб навчатися мистецтву. Але батьки вирішили інакше, і я поступила у Харківській авіаційний інститут. З того моменту закинула малювання майже на 15 років.
Одного разу мій чоловік подарував на день народження олійні фарби та мольберт зі словами «Я хочу, щоб ти малювала». Я ходила на майстер-класи олійного живопису декілька років. А з 2014 року з народженням другої дитини повернулася до акварелі. Пройшла багато різних курсів та майстер-класів з акварельного живопису. Приймала участь у різних творчих конкурсах. У 2016 році відбулася моя перша персональна виставка у харківській галереї «Бузок». У 2021 та 2023 роках проходили мої виставки у Холодногірській бібліотеці.
За 10 років я зробила ілюстрації до 5 колод метафоричних карток і до 7 книжок (три з них для дітей). Більше 100 акварелей знаходяться у приватних колекціях.
У 2021 році у мене виникла ідея створити календар з малюнками Харківських історичних пам'яток. Користуючись інтернетом та мапою, я розпочала прогулянки Харковом для збору матеріалу. Під час прогулянок я по-новому побачила красоту міста архітектура, вулички, парки, дворики. На початку 2022 року календар вийшов з друку. І це був початок акварельної історії про Харків.
Акварелі, які виставлені на цій виставці, присвячені моєму улюбленому місту Харкову. На них зображені звичайні міські пейзажі - фасади будинків, вулиці та арки у двори. Місця, які надихали і наповнювали мене любов'ю до рідного міста.
Фото, відео та матеріал: Наталія Бойченко, GX, Тетяна Кармазіна
Навіть погляд у вікно може стати картиною. Харківська художниця відкрила свій світогляд до свята (фото. відео)
2772
Саме в День Харкова, 23 серпня, відкрилася виставка робіт Тетяни Кармазіної - «Харків акварельний», яка працюватиме до 21 вересня.
Читайте також:
- Вітання для ювіляра не припиняються. Хори заспівають для Харкова (відео)
- Розповідь про Харків (фото)
- Діти малюнками привітали Харків зі святом (фото, відео)
- Місто-герой Харків приймає вітання. В святковий тиждень лунають концерти та грають вистави (фото, відео)
- The Show Must Go On. Тріо незламних артистів привітали Харків (фото, відео)
- Місто-герой Харків приймає перші вітання. На ювіляра чекає святковий тиждень (фото, відео)