Історія кожного українця зараз складається з «До» і «Після»... початку повномасштабного вторгнення військ рф в Україну. Той жахливий день, 24 лютого 2022, на мить вибив з колії незламних артистів, як і багатьох українців. Адже вони, попри все, творили і були повні планів і мрій. Зокрема, вже 28 лютого 2022 року повинен був стартувати великий проєкт для багатьох творчих колективів. Афіші й зараз чекають на перемогу....
"Нас було багато, а залишилися ми втрьох. Зібрались і стали давати концерти, розповідаючи про наше квітуче місто-герой Харків. Адже про нього зараз знає і говорить увесь світ. Про нашу незламність, творчість та неймовірну красу квітучого попри все міста", - розповідала старший викладач кафедри народних інструментів Харківської державної академії культури, лауреатка міжнародних конкурсів, Надія Мельник. В мирні часи вона створила в Харкові декілька капел бандуристів - і в університеті мистецтв, і у педагогічному університеті, і в рідній Харківській державній академії культури.
А зараз колектив виступає у складі Надії Мельник, Олександри Савицької та Костянтина Хітушко. Свою святкову програму інструментальне тріо "ЦимБанДо" Харківської державної академії культури назвали «Харків! Тут серця б'ються сильніше!» - це перший концерт Департаменту культури із циклу «На зустріч новому концертному сезону!»
"Ми граємо, як відчуваємо!" - стверджують артисти.
Вони вміють з українським колоритом та гумором підібрати добірні українські лайки для ворога.
З сумом згадати загиблих. Надихнути музикою захисників. А ще мають твори про Харків та музей Григорія Сковороди, який рашисти хотіли розбити, а натомість прославили його на увесь світ. Саме його філософія про любов надихнула колектив на цикл музичних "Харківських розповідок".
До речі, вони співають не лише про харківські клумби, а навіть мають мелодію для "Кулиничів".
А ще артисти вголос усім нагадують, що саме в Харкові більше ніж 100 років тому, в 1922 році, було створено перший інструментальний колектив.
Вони вітали і вітали Харків і харківців. А потім виявилося, що увесь зал було запрошено на святкування дня народження.
Адже саме 20 серпня народилася "Королева цимбал" (за словами колег) - Олександра Савицька.Щастя свій день народження зустріти у такому великому дружньому колі.
"Сильна і мужня людина, найкраща цимбалістка України!" - так про неї говорять усі, хто знає Олександру.
Надія Мельник та Костянтин Хітушко подарували колезі пісню-прем'єру видатного українського митця, але зі своїми словами - особисто для Олександри.
Багато хто з гостей заходу знав про свято і прийшов з дарунками і квітами. Сюрпризом стала зустріч Олександри з ученицею - Марією Поповою (Клименко). Зовсім юна вона обрала грати саме на цимбалі та вчитися у Олександри. Лише через півроку про це дізналися батьки, але повірили у доньку. Зараза Марія і сама мама 3 діточок. Віримо і бажаємо їм і усім дітям світу щасливого майбутнього і вдалого вибору у житті.
Після чуттєвих вітань зі сцени пролунав справжній український шансон (пісня "Качечка" Анатолія Гнатюка та Валентини Степової). Разом з залом «ЦимБанДо» заспівали про кохання...
"По воді, по воді, качечка пливла.
По воді, по воді, качечка пливла.
По воді, по воді, качечка пливла,
Річечка з нею кохання принесла..."
А ще артисти, на прохання військових, всупереч своєму репертуару, підготували на народних інструментах рок-твір - The Show Must Go On гурту Queen. "Коли ми зіграли, то зрозуміли - це наше! Це про нас!" - поділилися митці.
Зал дуже тепло приймав музикантів, а вони знову і знову грали "На Біс!". "Обійми мене..." - лунала музика, огортуючи усіх любов'ю.
"Давайте доживемо до завтра, до наступного концерту, а краще до перемоги!" - наостанок запропунували артисти тріо «ЦимБанДо».
А потім були обійми, вітання, фото на згадку і навіть майстер-клас на цимбалі.
Віримо Богові та ЗСУ! Ми ще почуємо виступ тріо на концерти до Дня перемоги України!
Довідка. Колектив було засновано викладачами кафедри народних інструментів Харківської державної академії культури у Харкові 10 липня 2006 року як квартет під назвою «ЦимБанДо і К°». Назва колективу виникла з перших літер інструментів, які ввійшли до складу інструментального квартету: ЦИМбали (Олександра Савицька), БАНдура (Надія Мельник), ДОмра (Ірина Кононова) та кобза-контрабас (Наталя Башмакова). Від 2015 року діє інструментальне тріо «ЦимБанДо» (без домри, партію кобзи-контрабаса виконує Костянтин Хітушко). Репертуар колективу складається переважно з українських народних пісень, романсів, різних колажів.
Фото, відео та матеріал: Наталія Бойченко, GX, Марина Лісойван, Тетяна Мараховська, відкриті джерела
The Show Must Go On. Тріо незламних артистів привітали Харків (фото, відео)
2329
Вчора, 20 серпня. в «Артсховищі Культура» відбувся святковий концерт інструментального тріо «ЦимБанДо».
Читайте також:
- У Харкові відбудеться незабутній вечір задля збереження української культурної спадщини
- Віртуоз-органіст та талановита вокалістка з Харкова присвячують свій виступ добрій справі (фото, відео)
- Вони вміють надати життю сенсу. Артисти Харкова дарують свій спів і танці заради підтримки міста (фото, відео)
- Музика та релігія. Дива народжуються, коли мистецтво входить у життя кожного (фото, відео)
- Доброю традицією стає музика класична в храмі (фото, відео)
- В містичний день в Харкові стартував чуттєвий проєкт (фото, відео)