Відновлення навчання офлайн у Харкові та області: відповіді на важливі питання

7190
Рішення Ради оборони області стосується навчальних закладів Харкова та районів області.

Остаточне рішення про навчання дітей офлайн чи онлайн прийматимуть заклади освіти та органи місцевого самоврядування, які є засновниками цих закладів.

В Харківській обласній військовій адміністрації надали відповіді на питання журналістів. 

Скільки у Харкові таких укриттів? Чи будуть їх ще перевіряти та чиї це повноваження?

У закладах освіти по всій області 502 укриття, у Харкові найпростіших укриттів в садах 80 і в школах 131. Їх буде перевіряти спільна комісія ДСНС та ХОВА.

Чи передбачена можливість для батьків відмовитися від офлайн-навчання?

Так. Батькам запропонують написати заяву щодо бажаного формату освіти. Ймовірно, процес буде змішаним: коли частина класу навчається офлайн, а решта вдома онлайн. Або можливо, що офлайн проводитимуть тільки практичні заняття. Це мають вирішувати на місцях, враховуючи також думки батьків.

Як планують розв'язувати питання зі швидкістю евакуації дітей до укриттів?

Громади мають приймати рішення, консультуватися з військовими на місцях, в залежності від безпекової ситуації в громаді, наближеності до кордону тощо.

Для дітей будуть проводити тренування, щоб відпрацювати процес переміщення в укриття до автоматизму. В укриттях облаштовують класи, щоб діти могли там продовжувати уроки. Такі приклади вже є, зокрема, у Харкові - в обласному ліцеї-інтернаті "Обдарованість" та в Пісочинській громаді.

Читайте також: