Перехід на зимовий час: коли і куди переводити стрілки годинника

4171
Україна у ніч з 26 на 27 жовтня перейде на зимовий час.

Перевести стрілки годинника на одну годину назад необхідно буде в ніч на неділю, 27 жовтня. А саме з 4.00 ранку на 3.00.

Нагадаємо, переведення годинника в Україні регламентується постановою Кабміну від 13 травня 1996 року №509 «Про порядок обчислення часу на території України». Стрілки переводять двічі на рік (восени та навесні) в останню неділю жовтня та березня.

«Літній» і «зимовий» час було введено у Великій Британії в 1908 році для економії та раціональнішого розподілу електроенергії протягом доби. Сьогодні таким порядком користується понад 110 країн світу.

Україна вперше перейшла на «літній» час у 1981 році. У 2011-му Україна розглядала варіант, щоб залишитися в літньому часі, але рішення не було ухвалено на найвищому рівні. Мешканці західних областей України скаржилися: через велику протяжність країни зі сходу до заходу, сонце в цих регіонах сходить пізніше за всіх, і діти будуть іти до школи у темряві. Крім того, час вирішили не чіпати через проведення Євро-2012.

Нагадаємо, 3 березня 2021 року Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт №4201 про скасування переходу на літній час в Україні. Але 19 березня під час голосування у другому читанні у парламенті не набралася необхідної кількості голосів.



А вже 16 липня 2024 Верховна Рада ухвалила закон про відміну переведення часу в Україні з зимового на літній. Тобто скасовується переведення часу з зимового на літній. "ЗА" ухвалення такого рішення проголосував 261 народний депутат. Цього року в останню неділю жовтня - 27 числа - востаннє переведуть стрілки на зимовий час, переведення годинників на літній час вже не буде, якщо закон ухвалить Президент України.

У разі підписання закону Володимиром Зеленським він набере чинності з 1 січня 2025 року. Це означатиме, що навесні годинники на літній час більше не переводитимуть.
Але наразі це питаннє ще відкрите...



Фото та матеріал: GX, Наталія Бойченко, відкриті джерела

Читайте також: