На Харківщині почастішали випадки нападу тварин на людей

2214

На території Харківської області продовжується процес поширення сказу, який охоплює нові території. Так, за останній тиждень було зареєстровано два випадки сказу тварин у населених пунктах Печенізької ОТГ Чугуївського району (випадки сказу не реєструвались з липня 2018 року) та по одному – Зачепилівської ОТГ Красноградського району (сказ не реєструвався з грудня 2020 року), Солоніцевській ОТГ Харківського району (сказ не реєструвався з серпня 2018 року). Взагалі, з початку грудня зареєстровано 10 випадків сказу тварин. Про це повідомили в обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

У 2023 році зареєстровано 107 випадків сказу у тварин, провідну роль у поширенні на сьогодні, як і у попередні роки, відіграють коти (56 випадків), дещо поступаються їм собаки (30 випадків). До епізоотичного процесу залучені також сільськогосподарські тварини – 9 голів великої рогатої худоби, коза та кінь, 10 – у диких тварин (9 лисиць та куниця).

Всього з початку року за медичною допомогою з приводу ушкоджень, нанесених тваринами, звернулись 2694 особи, що на 88,0% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Отримали призначення на антирабічне лікування 939 постраждалих (34,9% від тих, що звернулися за допомогою).

Довідка. Сказ – це гостре інфекційне захворювання, спільне для людини й теплокровних тварин, яке уражує центральну нервову систему та пошкоджує нейрони головного та спинного мозку. Збудником сказу є вірус, який передається не лише при покусі, а й при ослиненні, тобто якщо людини навіть просто торкнулася хвора тварина і на шкіру потрапило трішки слини, то крізь найменші садна та ранки вірус проникне у кров. Ця хвороба є дуже небезпечною та лікуванню не підлягає. Єдиним профілактичним заходом від зараження тварини на сказ є вакцинація.

Як і коли вакцинуватися від сказу - читайте тут.

Читайте також: