У Харкові введено карантинні заходи

1922

У частині Київського району Харкова введено карантинні заходи через сказ кота, який вкусив господаря. Про це повідомили в пресслужбі міської ради.

Минулого місяця харків’янин приніс додому безпритульного кота, який 1 грудня вкусив його. 11 грудня чоловік звернувся до дільничної лікарні ветеринарної медицини №4, повідомивши про смерть тварини.

Фахівці Харківської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів провели дослідження і виявили у кота сказ.

Рішенням місцевої державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при виконкомі Харківської міської ради були накладені карантинні обмеження на частину території Київського району, обмежену вулицями Литвинівською, Фізкультурною, Ніколаєва і пров. Фізкультурним.

Нагадаємо, щоб домашні тварини не захворіли на сказ, їм необхідно щорічно робити щеплення, починаючи з тримісячного віку. Вакцина проти сказу - безоплатна, для щеплення необхідно звернутися до будь-якої дільничної лікарні ветеринарної медицини на території міста Харкова.

Довідка. Сказ – це гостре інфекційне захворювання, спільне для людини й теплокровних тварин, яке уражує центральну нервову систему та пошкоджує нейрони головного та спинного мозку. Збудником сказу є вірус, який передається не лише при покусі, а й при ослиненні, тобто якщо людини навіть просто торкнулася хвора тварина і на шкіру потрапило трішки слини, то крізь найменші садна та ранки вірус проникне у кров. Ця хвороба є дуже небезпечною та лікуванню не підлягає. Єдиним профілактичним заходом від зараження тварини на сказ є вакцинація.

Як і коли вакцинуватися від сказу - читайте тут.

Читайте також: