Його ім'я назавжди в наших серцях. У Харкові відтепер є вулиця, де полеглий герой завжди буде поруч з родиною (фото, відео)

1942
Маленька вуличка у Шевченківському районі Харкова отримала честь мати ім’я харківського художника, музиканта, скульптора, бійця 5 Слобожанської бригади НГУ Антона Дербілова.


У Харкові перейменували 367 топонімів, пов’язаних з країною-агресоркою - рф. Зокрема, вулиця Тургенівська, що розташована у Шевченківському районі від провулка Криничного в північно-західному та західному напрямках до вулиці Клочківської, відтепер має ім’я Антона Дербілова. Він захищав свою родину - дружину та доньок, своїх друзів і близьких та свою Україну (докладніше про Героя - в новині GX)...



Антон Дербілов загинув із зброєю у руках 6 квітня 2023 року. Під час мінометного обстрілу отримав осколкове поранення у голову, яке було несумісним із життям. Поховали героя 12 квітня на Алеї Героїв.



Герой-харківʼянин, наш захисник Антон Дербілов, у якого навіть позивний був, як у святого - «Патрік», тепер завжди буде присутнім у житті Харкова. Кожен зможе бути поряд з ним, коли крокуватиме затишною, вимощеною бруківкою вулицею.

З цією вулицею повʼязано багато спогадів родини Дербілових.

"Вірю, там сам вітер, як вустами Антона, мовитиме до його любої Катерини. Вони знову і знову там будуть разом. Лише прижмурити очі й слухати серцем, відчувати душею..." - впевнена Наталія Бойченко.



"Коханий, ця затишна маленька вуличка тепер має твоє імʼя. Чому саме вона? Мабуть, тому що вона перша, яка чомусь згадалась. Саме тут ми любили гуляти, коли під час ковіду всі залишались вдома. Саме такою її запам’ятали, зеленою затишною, вимощеною бруківкою - тобі вона подобалась. Часто казали - пішли гуляти, знов на ту вуличку зарулемо)). Сподіваюся, вона буде жити. А ще там знаходиться храм... поки що москальського патріархату, але колись давно саме там єднали наші серця та хрестили наших дітей. Дякую всім друзям за підтримку!" - так чуттєво написала про цю визначну для родини подію дружина Антона - Катерина Дербілова.


Згадали про побратима і його друзі-захисники з 5 Слобожанської бригади НГУ.


"У Місті – Герої Харків з’явилась вулиця на честь загиблого слобожанського гвардійця Антона Дербілова - "Патріка". У Харкові перейменували 367 топонімів, пов’язаних з країною-агресоркою. Відповідне рішення підписав міський голова Ігор Терехов. Зокрема колишня вулиця Тургенівська, що розташована у Шевченківському районі Міста – Героя Харків від провулка Криничного в північно-західному та західному напрямках до вулиці Клочківської, відтепер носить ім’я нашого загиблого побратима, видатного харківського художника, бійця 5 Слобожанська бригада НГУ Антона Дербілова", - написав на своїй сторінці Дмитро Брук



Харків ніколи не забуде своїх героїв! А кожен, хто захоче побути на самоті з Антоном у думках, пройде вуличкою "Антона Дербілова", де помітить її красу, як завжди помічав її серед жаху війни Антон. Сотні людей кожного дня читали його сторінки у соцмережах, бо він легко та з гумором доносив весь жах війни, відвагу і красу, яку бачили його очі, яку він відчував...

В рамках перейменування низка вулиць Харкова отримала назви на честь полеглих українських воїнів: підполковника Валерія Дейнеки, нацгвардійця Іллі Коваля, сержанта з 92-ї бригади Сергія Пономаренка, прикордонника Ігоря Остаповича, рятувальника Олександра Подольського та інших.

З повним переліком перейменувань можна ознайомитися за посиланням.

Довідка GX. Антон Дербілов народився у родині митців. Мати Олена Дербілова – графік, аквареліст та каліграф, батько Анатолій Дербілов – скульптор-монументаліст та майстер малої пластики.

Антон Дербілов займався створенням мініатюрної скульптури – втілював образи видатних історичних особистостей, військових (армій усіх часів та народів), а також казкових у стилі «фентезі». Його творчості властива вірність природним формам, історична точність деталей в одязі, форменому чи народному. На замовлення організаторів київського проєкту «Легендаріон» він створив серію українських персонажів – Богдана Ступки в образі Тараса Бульби, Богдана Хмельницького, Івана Богуна, Сагайдачного, Івана Мазепи, Марусі Чурай, Отамана Сірка, Мольфарки. Виліплені в однотонному матеріалі пластики, ці фігурки та бюстики пізніше ллються в бронзі або модельній смолі, а потім колекціонери, за бажанням, можуть розмалювати їх акриловими фарбами.

Антон і його дружина Катерина створювали військові мініатюри для Європи та Америки. Для світових колекцій виліплено близько 5000 мініатюр. Також вони створили мініатюрну скульптурну композицію армії Богдана Хмельницького.

Трохи подробиць у сюжеті.



"Дякую Roman Svarog за чудовий огляд моїх робіт. Дуже подобалося працювати над цим періодом. Хоча він і не легкий, без історичного консультанта не розібратись. Як же зараз приємно пригадувати ті часи, коли найбільшою проблемою було все зробити правильно і точно. Сучасну війну точно вже ніхто не назве "війною у мереживах"", -  напише другу Антон Дербілов.

Фото та матеріал: GX,архив родини Дербілових, міськрада, Наталія Бойченко

Читайте також: