Харків'яни можуть побачити захопливе космічне дійство та загадати заповітне бажання (фото, відео)

3908
Харківський астроном рекомендує землякам спостерігати за літнім зорепадом та неодмінно загадати заповітне бажання.

Колектив Харківського планетарія ім. Ю. Гагаріна, не зважаючи на труднощі війни, слідкує за яскравими космічними подіями та ділиться інформацією про них із співвітчизниками.

"Щороку з середини липня до кінця серпня мешканці Землі можуть спостерігати яскраву подію на небі – метеорний потік Персеїди. Це один з найкрасивіших зорепадів року", - поділилилися в планетарії.

Так напередодні, 11 серпня, на офіційній сторінці планетарія всім нагадали про те, що пік чарівного космічного дійства - метеорний дощ Персеїди - цьогоріч припадає на ніч з 11 на 12 серпня.

Але не сумуйте ті, хто не встиг подивитися на зорі та загадати бажання: ви матиме змогу зробити це до 24 серпня. 

Не дуже хороша новина полягає в тому, що цього року пік збігається з повнею, тому світло Місяця заважатиме спостереженню за метеорами. Крім того, варто пам'ятати про те, що Україна живе в умовах воєнного стану, у населених пунктах діє комендантська година. Тому спостерігати за метеорним потоком краще зі своїх балконів.

 
Детальніше про зорепад ще в минулі роки для усіх читачив GX розповів відомий харківський астроном Володимир Кажанов.

«Спостерігати зорепад краще у другій половині ночі чи хоча б після 23.00. Далі від джерел яскравого світла і за ясного неба, - порекомендував Володимир. - Пік зорепаду Персеїд цьогоріч припадає на ніч із 11 на 12 серпня. Побачити «зірки, що падають» можна буде в напрямку сузір'я Персея, яке знаходиться недалеко від Кассіопеї, що нагадує букву W. Частинки метеорного потоку породжує комета Свіфта – Таттла. Рухаючись сильно витягнутою орбітою, вона здійснює один оберт навколо Сонця за 133 роки. При зближенні з зіркою її ядро частково випаровується, і гази несуть із собою піщинки та камінчики – з них позаду комети утворюється шлейф. Ширина метеорного потоку становить близько 40 мільйонів кілометрів, Земля проходить крізь нього близько місяця, але його пік припадає на середину серпня. Найщільніша частина метеорного потоку становить 1,3 мільйона кілометрів, наша планета перетинає її приблизно за 12 годин».

Нагадаємо, допитливі харків'яни матимуть змогу спостерігати унікальне літнє шоу неозброєним поглядом ще до 24 серпня. Детальними рекомендаціями астроном поділився на своєму ютуб-каналі.

Ще Володимир Кажанов повідомив, що під час зорепаду можливі зальоти і великих метеорів-болідів, які можуть створювати гуркіт, як під час грому, при чому серед білого дня. Вночі така подія супроводжуватиметься яскравими спалахами і навіть ефектним шлейфом, що світиться. Під час війни такі нюанси краще знати.

Якщо небо буде ясним, ми маємо всі шанси спостерігати це яскраве шоу без перешкод.

"Ловіть красу своїм поглядом і наповнюйтесь енергією всесвіту", – побажав харків'янам Володимир Кажанов.

Нагадаємо, наступні зорепади – Драконіди та Оріоніди – можна буде спостерігати восени – з жовтня по листопад.

Фото, відео та матеріали: GХ, Володимир Кажанов, Харківський планетарі ім. Ю. Гагаріна, Science Alert

Читайте також: