Цілунок для Білосніжки і квіти для Королеви. Чарівна казка знову на сцені Харкова (фото, відео)

192
Мабуть, не випадково казка про Білосніжку знову і знову згадується у грудні.

А ви знали? 21 грудня в 1937 році відбулася прем'єра першого повнометражного мультфільму Уолта Діснея «Білосніжка та сім гномів». До речі, саме в грудні світ двічі вшановує пам'ять про легендарного американського аніматора, письменника, актора озвучки та кінопродюсера - Уолта Дісней (повне ім'я Волтер Елайас Дісней). Він народився 05 грудня 1901 року, а залишив цей світ саме 15 грудня. Дісней став рекордсменом за кількістю нагород «Оскар», отриманих окремою людиною, вигравши 22 «Оскари» із 59 номінацій. Найчуттєвішою стала нагорода за стрічку «Білосніжка», адже Дісней отримав почесну премію «Оскар», яка складалася з однієї повнорозмірної та семи мініатюрних статуеток «Оскар». Успіх Білосніжки ознаменував одну з найпродуктивніших епох для студії, це був «Золотий вік анімації».

Що до самого твору, то казка братів Грімм «Білосніжка» була опублікована в 1812 і доповнена в 1854 роках. Отож бо в 2024 році оновленій казці виповнюється 170 років.

Саме цю неймовірну казку, про прекрасну дочку короля, яку прихистили в лісі семеро гномів, рятуючи від гніву злої мачухи, що володіє чарівним дзеркалом, на сцені у сховищі відтворили митці СХІД ОПЕРА. Її успіх на великій сцені в минулі роки можна порівняти з оплесками і сяючими очима дітей прифронтового міста, для яких ця подія стала справжнім зимовим дивом.

В середині грудня в повній залі Loft Stage артистам СХІД ОПЕРА двічі лунали оплески під час прем'єри адаптованої версії балету «Білосніжка та семеро гномів» на музику Б. Павловського.

Від першої миті до останньої історія захоплює увагу юного глядача та дорослих, вже котре століття поспіль любов, доброта та справжні чесноти її героїв вражають глядача. Багато дівчаток в залі навіть прийшли у костюмах Білосніжки, а ще мріяли би її зіграти на сцені.

Як от юна балерина Ада, яка була у захваті від усіх героїв вистави – особливо від Королеви і Білосніжки. Дівчина лише починає свій шлях танцівниці – вчиться 3 місяць, але вже відчуває і мріє, кого б хотіла втілити на сцені.

«Мені сподобалися усі герої. Але насамперед я дарую цілунок для Білосніжки та квіти Королеві», - наголосила дівчинка.

Саме ці дві головні жіночі ролі у виставі виконували неймовірні зірки театру, заслужені артистки України: Білосніжка - Антоніна Радієвська, а її зла мачуха - Королева - Альона Шевцова.

Той вечор став успішним дебютом для багатьох артистів, зокрема: Богдана Тетеріна (Принц), Назара Дурдиєва (Єгер, Мудрунчик), Бориса Вендеревських (Веселунчик), Олексія Мирошниченка (Стидунчик), Олександра Педченка (Вухастик), Олександра Гричаного (Дрімунчик), Антона Когана (Буркотунчик) та Романа Тараненка (Чхунчик).

Неймовірні у своїх ролях були і інші персонажі казки у виконанні артистів балету.

До того ж в театрі розповіли, що за ініціативою та при активній участі художньої керівниці балетної трупи, заслуженої артистки України Антоніни Радієвської, постановка отримала нове звучання ще й завдяки відеопроєкціям, створеним Кариною Мозир та Ліліаною Жемчуговою. Ці інноваційні елементи, разом із чудовою хореографією та яскравими костюмами, допомогли зробити виставу ще більш барвистою та цікавою.

Кожен артист додав своєї енергетики. Пристрасть і жагу владної Королеви до «мурашок по тілу» відчув кожен у залі. Сумніви і супротив злій волі відтворив Єгер. Справжню любов і вірність кожна лісова тваринка. Навіяли страху кажани. Кожен з семи гномів показав себе справжньою особистістю, спроможною на дружбу, повагу і відданість. Справжнім зимовим сяйвом, повним любові, ніжності і краси була головна героїня – Білосніжка, а її Принц виправдав усі сподівання.

Оплески, посмішки, квіти, дарунки, мить справжнього щастя для дітей серед жаху війни.

Глядач довго не відпускав героїв, кожен мріяв залишити фото на згадку про улюбленого героя казки, про цю яскраву мить.

Діти тулилися до Білосніжки і Принца, наче, їх власні малюки, а ще обіймали Чхунчика, адже він був найсмішнішим.

Ця прем'єра стала справжнім святом для усіх. Раді сповістити, що балет-казку «Білосніжка та семеро гномів» знову планують показати вже 17 січня о 12.00.

Дякуємо! Магія колективу СХІД ОПЕРА на свята дарує радість дітям і дорослим!

Нагадаємо, на Різдво усіх чекає сюрприз від колективу, який напередодні за фільмували артисти хору СХІД ОПЕРА (докладніше в новині GX).



Цей чуттєвий захід стане відеопривітанням від ХНАТОБ / СХІД ОПЕРА до Різдва.



До того ж в театрі триває неймовірна зимова програма: 27 та 28 грудня о 17.00 - прем'єра опери "Летюча миша"; 29 та 30 грудня о 17.00 - прем'єра "Штраус-концерту" під орудою головного диригента ХНАТОБ, заслуженого діяча мистецтв України Дмитра Морозова; 7 й 9 січня о 17.00 – знову в Харкові улюблена різдвяна музика в концертній програмі "Щедрик".

А ще "Щедрик" ХНАТОБ можна буде почути в метро на станції «Історичний музей» (24 грудня в 17.00 та 25 грудня в 16.00) та в ТРЦ «Нікольский» (24 грудня в 15.00 та 25 грудня в 15.00).

Фото, відео та матеріал: Наталія Бойченко, GX, ХНАТОБ, СХІД ОПЕРА

Читайте також: