Історичний факт: цього дня у Харкові відкрили станцію метро (фото)

1729
Цікаві факти з історії міста.

Цього дня, 21 грудня, в 2010 році було відкрито ділянку метрополітену «23 серпня» - «Олексіївська» та перегін «Олексіївська» - «Перемога».

Розробка будмайданчика станції розпочалася ще 1991 року. До 1993 року було споруджено приблизно третину тунелів через Олексіївську балку, але з 1994 по 2002 роки будівництво перегону було заморожено.

Будівництво самої станції почалося лише 2005 року. «Олексіївську» планували відкрити 2006-го. Однак будівництво затягнулося  ще на 4 роки.Пасажиропотік на станції в мирні часи становив від 60 до 90 тис. осіб на день.

Ще трохи фактів. 6 липня 2005 року дві станції метро отримали назви. Депутати міської ради дали назви двом станціям на Олексіївці. Перша від центру станція третьої лінії метро отримала назву «Олексіївська», а друга – «Проспект Перемоги». Пізніше назву другої станції змінила на «Перемога»Назви станціям обрано з урахуванням звернень містян і рекомендацій міської комісії з питань топонімії та охорони історико-культурного середовища.


До речі, станція "Перемога" під час війни набула особливого значення — це наша мета і кінцева зупинка війни з рф.Україна Переможе! Разом до Перемоги!

Фото та матеріал: відкриті джерела

Сергій Бражник

Читайте також: