У межах проєкту «Харків: три роки в умовах ненормальності» в країнах Європи експонуються виставки з університетської колекції «Харків та НУА після 24 лютого 2022 року».
Автори світлин - студенти, викладачі та інші працівники «НУА», які живуть у прифронтовому місті і фіксують життя Харкова та університету в умовах війни (фото в альбомі на фейсбук-сторінці GX).
Мета акції - розповісти світу про своє студентське, наукове, промислове, культурне європейське місто, яке першим зазнало руйнувань і смертей цивільного населення від російської зброї і яке третій рік живе під постійними обстрілами. Нагадати європейській спільноті про жах війни і необхідність допомагати Україні, яка мужньо боронить незалежність.
Перша виставка харківських світлин у межах цього проєкту стартувала у Франції. Її відкрили у першій декаді січня у невеличкому містечку Трев’єр, що у провінції Нормандії, на північному заході країни.
Про виставку з українського прифронтового міста французькі медіа писали:
«Український Харків нараховував майже 1,4 мільйона жителів до початку російського вторгнення у 2022 році. Ірина та Олена, викладачки університету, перебувають на нашій території з початку війни: Ірина разом із сім’єю проживає в будинку у Трев’єрі, а Олена — у свого друга П’єра Бассе в Колльвіль-сюр-Мер. Разом із ректоркою харківської академії Катериною Астаховою вони вирішили показати через фотографії та свідчення те, що переживають мешканці Харкова протягом майже трьох років.
Паскаль Аллізар, сенатор і віцепрезидент комісії у закордонних справах, питаннях оборони та збройних сил Сенату, приїхав відкрити цю виставку, яка буде доступною в мерії Трев’єра до 17 січня».
Наразі триває підготовка до відкриття двох виставок у Люксембурзі. У лютому з виставкою світлин із Харкова познайомляться жителі Німеччини, Австрії та Польщі.
«Також плануємо презентувати виставку у Великобританії, Швеції та США. Наразі тривають ще перемовини. Але, переконана, проведемо», - сказала «GX» ректорка ХГУ «НУА», докторка історичних наук, професорка Катерина Астахова.
Галина Купрієнко