Харків'яни вирушили у знакові місця просити про найважливіше (фото, відео)

743
Сьогодні, 23 червня, весь православний світ відзначає одне з головних християнських свят – Трійцю.


Традиційно через 50 днів після Великодня православні християни відзначають одне з головних християнських свят – Трійцю. У цьому році ця дата випала на 23 червня.

Перед храмом, як і в мирні часи продаються букети духмяних трав за ціної від 10 до 30 гривень. 



А в храмах йдуть святкові служби.

Пахне травою та свічками...

Минулі роки Тетяна з онуком разом ходила до Володимирського храму у Харкові.

Наразі війна вимусила бабусю та онука переїхати подалі від обстрілів - у місто Горішні Плавні Полтавській області. Але традиціям харків'яни не зраджують - букет різнотрав'я та похід до храму обов'язкові.

А ще Тетяна у цей день завжди згадує маму. "Я народилася на Трійцю!" - завжди казала Марія Василівна, не дивлячись у паспорт, де була дата 3 червня. Так і святкувала вчителька від бога, яка стала названою матусею багатьом дітям з інтернату. 

"Моя бабуся завжди казала, що Бог до Трійці квітами прикрашає Землю", - згадує Наталя. Так і є - усюди квітне природа, радіючи життю... 

Прикрашають люди і домівки - усюди трава та квіти біля ікон.

Але навіть на Зелену неділю виють сирени і чути вибухи в Харкові з самого ранку, а напередоні в Поминальну Суботу ворог знову наніс кривавий удар - вбив 3 людей та 52 отримали поранення...


Люди в храмах благають про перемогу України та мир, а ще просять пробачити їм гріхи вільні і невільні. Адже у дні війни ми всі живемо за біблійними заповідями – одним днем, однією миттю…

Господь кожному дає сили подолати випробування. Бережи нас Боже
і дай сил нашим ЗСУ! Перемога буде за нами!

Довідка про свято від ігумена Савватія Собко. 

На 50-й день після Воскресіння Христового православні християни святкують одне з найбільших дванадесятих свят - День Святої Пʼятдесятниці. Це свято також іменується днем Святої Тройці.
У свято Пʼятдесятниці Церква згадує і прославляє зішестя на апостолів Святого Духа.
Таку назву свято отримало так як ця подія здійснилася в старозавітне свято Пʼятдесятниці, яке відзначалося богообраним єврейським народом у 50-й день після іудейської Пасхи.
На десятий день після Вознесіння Ісуса Христа учні та Богородиця перебували в молитві у Сіонській світлиці. Ось раптово почувся сильний шум і в повітрі над їх головами зʼявилися поділені вогняні язики. Вони світили яскравим неземним світлом і, не обпалюючи, почили на апостолах і Діві Марії. Коли це сталося учні Господа сповнилися Духа Святого і кожен з них відчув в собі незвичайну силу: вони почали говорити різними мовами, яких не знали раніше. Це дарування вони отримали від Господа, щоб благовістити вчення Христове всьому світу.
Друга назва свята - День Святої Тройці. Ця назва пояснюється тим, що зішестям Святого Духа на апостолів відкрилася звершувальна діяльність третьої Особи Пресвятої Тройці.
Свято Святої Тройці встановлене апостолами Після того, як на них зійшов Дух Божий, учні христові почали щорічно відзначати цей день і заповідали згадувати цю подію всім християнам (1Кор.16,8), (Діян.20,16). Згадуючи цю подію Свята Церква підносить загальне славослівʼя Пресвятій Тройці.
Зішестям Святого Духа на апостолів затверджується у світі християнська віра і починає своє явне буття Церква Христова, тому цей день здавна вважається днем народження Церкви Христа Спасителя. В день Пʼятдесятниці Свята Церква відкриває перед своїми чадами двері благодатного життя та закликає їх відновити й зміцнити в собі дари Духа Святого, отримані ними в таїнстві Хрещення.

Фото, відео: GX, Наталія Бойченко, Тетяна Рогальова