Олександр Корнієнко: «У лютому Україна зможе вакцинуватись від COVID-19»

956

Україна матиме можливість використовувати вакцини в екстреному режимі та якнайшвидше, ймовірніше за все, вже у лютому, розпочати вакцинацію населення від COVID-19. Про це повідомив голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко. Верховна Рада ухвалила відповідний законопроєкт №4613 за основу.

Документ передбачає прискорену держреєстрацію вакцини за умови, що дозвіл на її екстрене застосування надали компетентні органи США, Великобританії, Швейцарії, Японії, Австралії, Канади, Китаю, Індії або Євросоюзу - принаймні однієї з цих країн.

«Цей документ відкриває можливість використовувати вакцини від COVID-19 в екстреному режимі. Всі вакцини у світі не пройшли третю стадію випробувань, на це потрібен ще рік. Саме тому вони використовують їх в екстреному режимі. В українському законодавстві немає такого положення. Якщо беремо будь-яку вакцину, то ми не можемо її використовувати, бо немає правових підстав», – пояснив голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко.

Відтепер вакцини зможуть реєструвати в прискореному режимі, але за певних умов. Зокрема:

  • Якщо будуть наявні дані про успішне проведення доклінічних випробувань; клінічні дослідження проводилися з дозволу відповідних компетентних органів США, Великої Британії, Швейцарської Конфедерації, Японії, Австралії, Канади, Китаю, Ізраїлю, Індії або Європейського Союзу, або лікарський засіб має перекваліфікацію Всесвітньої організації охорони здоров’я;
  • Якщо точно відома потенційна користь лікарського засобу;
  • Якщо не існує адекватної, схваленої та доступної альтернативи.

Депутатка  Харківської міської ради, голова фракції «Слуга Народу» Вікторія Алєксєйчук переконана: даний законопроєкт відкриває вільний шлях до боротьби з пандемією, а отже вже скоро в країні розпочнеться повноцінна процедура вакцинування від COVID-19.

«За даними МОЗ, Україна гарантовано отримає через глобальний механізм Ковакс 8 мільйонів доз вакцини проти Ковіду, зараз тривають переговори про збільшення цього об’єму до 16 мільйонів доз. Вже підписано контракт на купівлю 1,9 мільйонів доз китайської вакцини проти Ковіду – від виробника, який має значний досвід і щорічно реалізовує сотні мільйонів доз вакцини» – пояснила Вікторія Алєксєйчук.

Нагадаємо, надійність будь-якої вакцини має бути підтверджена ВООЗ. Для затвердження вакцини більшістю медичних регуляторів світу, в тому числі і Всесвітньою організацією охорони здоров'я, її ефективність повинна становити вище 50%. При цьому Україна виставила вищий поріг ефективності – не менше 70%.

Якщо китайська вакцина буде надійною менш ніж на 70%, Україна зможе повернути кошти, сплачені за цю вакцину – переконують у МОЗ.

Депутат Харківської обласної ради від партії «Слуга Народу»,  член комісії з питань охорони здоров’я Сергій Григоров запевняє – обов’язкове тестування медичних працівників в Україні на факт наявності вірусу вже почалося. А це – одна з активних фаз підготовки до вакцинації.

«Першими медичну допомогу в плані вакцинації  мають отримати ті, хто стоїть на передовій хвороби – це лікарі та медичні працівники в повному обсязі. Разом з ними, не відступаючи ні на крок, вакцину мають отримати люди літнього віку. Далі – ті, хто підтримує життєздатність нашої країни – вчителі, військовослужбовці, працівники правоохоронних органів. Я думаю, до літа вакцинуватись встигне переважна більшість українців» – зазначає Сергій Григоров.

*рекламний матеріал
Читайте также: