Павло Сушко: Роздавати чужі номери телефонів та особисті дані тепер заборонено законом

2947
Президент підписав документ, який посилює захист боржників від неправомірних дій колекторських компаній на законодавчому рівні.

Про це заступник голови фракції “Слуга Народу” у Верховній Раді, голова Харківської обласної організації “Слуга Народу” Павло Сушко заявив на своїй сторінці у фейсбук.

 Це стосується боржників, які без дозволу вказують своїх знайомих, сусідів, родичів чи колег – поручителями при укладенні договору про споживчий кредит.

“В разі заборгованості колектори не дають цим людям спокійно жити. 
Телефонують вдень і вночі, - розповідає Павло Сушко, - хоча вони і не мають жодного відношення до боргу, а інколи навіть особисто не знайомі з боржником. Виправити цю ситуацію запропонував парламенту на законодавчому рівні. Подав відповідні правки до законопроекту щодо захисту боржників при врегулюванні простроченої заборгованості (реєстраційний №4241), який ухвалила Рада, а згодом і підписав Президент”.

Зокрема, Павло Сушко запропонував наступні зміни:

- Кредитодавець не має права зазначати у договорі про споживчий кредит як поручителя або майнового поручителя особу, з якою не було укладено відповідну угоду в письмовому вигляді;

  • - Кредитодавцю або колекторській компанії заборонено будь-яким чином взаємодіяти з особами, які не надавали письмову згоду на таку взаємодію, з приводу укладеного споживачем договору;
  • - Якщо під час першої взаємодії кредитодавця, нового кредитора, колекторської компанії з такою третьою особою вона висловила заборону на здійснення обробки її персональних даних, кредитодавець, новий кредитор, колекторська компанія зобов’язані негайно припинити здійснення такої обробки;
  • - У разі якщо врегулювання простроченої заборгованості в інтересах кредитодавця, нового кредитора одночасно здійснюють кілька колекторських компаній, кредитодавець, новий кредитор зобов’язаний невідкладно повідомити про заборону третьої особи на здійснення обробки її персональних даних усім таким колекторським компаніям з метою негайного припинення ними обробки персональних даних зазначеної особи при врегулюванні простроченої заборгованості за таким договором про споживчий кредит.

    “Ми не могли залишитись осторонь і тому стали на захист споживачів. Відтепер колекторам заборонено законом: шантажувати, погрожувати боржникам, надавати неправдиву інформацію про розмір боргу, принижувати гідність, зазіхати на свободу, власність боржника чи його близьких. Все це посилить захист боржників та підвищить відповідальність колекторів” – підсумував Павло Сушко.

 

Також, згідно із документом, споживач повинен бути проінформований про кримінальну відповідальність за незаконне збирання, зберігання, використання, поширення конфіденційної інформації про третіх осіб, передбачену статтею 182 Кримінального кодексу України під час укладання договору про споживчий кредит. За порушення цих норм закону відтепер передбачена сувора відповідальність.

* інформаційний матеріал

Читайте також: