Відновлення Північної Салтівки: оголошено конкурс

1601

В Україні проведуть архітектурний конкурс «Rebuild Ukraine», який спрямований на пошук інноваційні рішення щодо заміни зруйнованих житлових будинків у мікрорайоні Північна Салтівка. Подати заявки на участь можна до 16 червня 2023 року. Про це повідомили в Міністерстві освіти і науки України.

Планується спроєктувати 200 нових житлових квартир різної площі. Завдання полягає у використанні модулів «Speedstac» та утеплених металевих панелей «Kingspan» для будівництва нової будівлі або добудови до наявної.

Учасникам надається свобода вибору між проєктуванням нового будинку або ущільненням наявної забудови додатковими квартирами. Існують різні техніки та методи, які можуть бути використані для перепланування, зокрема повне знесення та будівництво нового будинку, перебудову, надбудову та заміну пошкоджених частин будівлі або комбінацію цих методів.

Загальний призовий фонд становить $ 10 тис.

З детальною інформацією та вимогами до заявки на участь у конкурсі можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, після закінчення війни на Північній Салтівці планують побудувати новий мікрорайон. Там зводитимуть будинки не вище семи поверхів. Вони будуть забезпечені автономним тепло- та водопостачанням. 

Північну Салтівку окупанти обстрілювали постійно протягом кількох місяців, поки українські військові не вигнали якомога далі від Харкова. Вулиці району найбільше у місті постраждали від війни. Зокрема, на Північній Салтівці, на вулиці Наталії Ужвій розташований один з найбільш зруйнованих будинків у Харкові. Відстань звідси до Окружної дороги, за якою стояли російські війська, не більше кілометра.

Зараз у районі поступово відновлюють будинки. Частину із пошкоджених будинків відновити вже неможливо. Загалом у Харкові пів тисячі будинків не підлягають відновленню. Більш ніж половина з них розташовані на Північній Салтівці. 

Читайте також: