У Харкові стало більше на одного Петра (фото)

988
На велике свято в повному храмі ще й хрестини відбулися.

Сьогодні одне з найважливіших свят у православній традиції – віряни вшановують пам'ять святих апостолів Петра та Павла. 

Згідно з євангельськими текстами, під час земного життя Ісус Христос обрав 12 найближчих учнів, одним із яких став Петро. Він був свідком перших чудес, створених Ісусом, а також страждання Христового. Павло (Савл) з ворога Христа та гонителя християн став його відданим другом. Саме Павло, почувши й повіривши в Ісуса, створив численні християнські громади та проповідував Його вчення. Обидва віддані учні прийняли мученицьку смерть в ім'я свого вчителя в один день - 12 липня (29 червня за старим стилем). На згадку про них православні віряни щороку відзначають свято Петра та Павла.

У Харкові є церква Петра та Павла (вул. Шевченка, 121) – кам'яний храм 19 століття. Будівля закладена в 1871 році. Його окрасою є чудовий іконостас у червоно-золотих кольорах і багаті розписи стін. Сьогодні у храмі відбулася урочиста служба, а ще хрестили маленького Петра.

До речі, в Україні ім'я Петро - одне з найвідоміших та оспіваних в піснях. Так, на закритті 147-го театрального сезону в ХНАТОБ дипломант міжнародних конкурсів Олеся Мішаріна виконала саме пісню  Наталки з опери "Наталка-Полтавка" (М. Лисенко), яка присвячена її коханому Петру.Цього дня не можна лаятися, а ось варто попросити вибачення та забути всі розбіжності з близькими вам людьми. Віряни традиційно ходять на церковну службу, присвячуючи цей день духовним справам та читанню Біблії.

Радості, добра, віри у серцях! Зі святом!

Фото: Наталія Бойченко

Читайте також: