У вікнах харків'ян сьогодні горять свічки (фото, відео, доповнено)

1576
Пам'ятаємо, щоб бути!


Вчора, 24 листопада, напередодні Дня пам’яті жертв Голодомору та сьогодні у вікнах українців горять свічки, як спомин за загубленими душами... А вже сьогодні, 25 листопада, о 16.00 ми усі разом, теплом свічок зігріємо душі мільйонів вбитих українців в страшні часи Голодомору і в дні кривавої війни.



В Харкові в знак трауру приспущено прапор України.



День пам’яті жертв Голодомору відзначається щороку в четверту суботу листопада. Цьогоріч цей день припадає на 25 число. Голодомор 1932–33 рр. — це не просто далека минувшина, а трагічна сторінка історії України, злочин, який не має терміну давності, незагоєна рана в генетичній пам’яті нашого народу. Голодомор — геноцид проти українського народу, результат організованого комуністичним керівництвом штучного голоду, що призвів до загибелі мільйонів українців на території України та Кубані, завдав непоправного удару по ментальності та культурі, перервав зв’язок поколінь.



"Я пам'ятаю, як бабуся розповідала про голод... Про їхню велику родину, яка ділила свій окріп з картоплею з сусідським осиротілим хлоп'ям. Як вона плакала, коли казала, що знайшли його одного дня померлим від голоду, а миші з'їли його пальці..." - розповіла Наталія Бойченко.

Навколо теми Голодомору комуністи встановили повну інформаційну блокаду, яка тривала до самого відновлення Україною незалежності у 1991 році. Лише 28 листопада 2006 року Верховна Рада України визнала Голодомор 1932–33 рр. актом геноциду українців, свідомо організованого сталінським режимом.

Щонайменше 3,9 мільйона українців було вбито за допомогою штучного голоду задля досягнення злочинної політичної мети — ослаблення і знищення волелюбного українського селянства. Нині кожен українець знає, що Голодомор в Україні був штучним, адже продукти у людей відбирали силою. Більшість загиблих від Голодомору — діти: українці віком від немовляти до 17 років становили половину жертв Голодомору. Вимирали цілими сім’ями, які здебільшого були багатодітними, мали по 10 і більше дітей. Тогочасні архіви були або знищені, або сфальсифіковані. Причиною масового вимирання людей офіційно визнавалася смерть через серцеві недуги або інші хвороби, не пов’язані з голодом. Зараз історики знаходять моторошні свідоцтва про смерть, де серед причин вказано «українець»...



За словами деяких очевидців Голодомору, нинішня агресія рф проти України від тих трагічних подій різниться лише тим, що сьогодні українці знають, хто і за що їх знищує. Наразі путінська росія продовжує чорні справи своїх попередників і, нахабно проголошуючи, що «захищає» російський народ та «його братню» Україну, веде загарбницьку війну з елементами геноциду.

Народ України пам’ятає трагічні сторінки своєї історії, але з часом відійдуть у небуття останні живі свідки подій Великого Голодомору. Тому варто робити все, для того, щоб їх нащадки свято берегли пам’ять про ті лихоліття, щоб ніколи не повторилися ті страшні часи. Сьогодні вшанування пам’яті жертв Голодомору проходить під гаслом «Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо!».

Фото, відео та матеріал: GX, Наталія Бойченко, ХДНБ ім. В. Г. Короленка

Читайте також: