Стежиною скорботи. Харків готується вшанувати закатованих українців

942
Харківська державна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка, Північно-Східний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам’яті та Харківський державний професійно-педагогічний коледж ім. В. І. Вернадського запрошують на онлайн-годину пам’яті до роковин Голодомору.

Напередодні роковин, 24 листопада, о 15.00 на ZOOM-платформі відбудеться онлайн-година пам’яті «Стежина скорботи. Голодомор 1932–1933 років в Україні. До 90-річчя трагічних подій».

День пам’яті жертв Голодомору відзначається щороку в четверту суботу листопада. Цьогоріч цей день припадає на 25 число. Голодомор 1932–33 рр. — це не просто далека минувшина, а трагічна сторінка історії України, злочин, який не має терміну давності, незагоєна рана в генетичній пам’яті нашого народу. Голодомор — геноцид проти українського народу, результат організованого комуністичним керівництвом штучного голоду, що призвів до загибелі мільйонів українців на території України та Кубані, завдав непоправного удару по ментальності та культурі, перервав зв’язок поколінь.

Навколо теми Голодомору комуністи встановили повну інформаційну блокаду, яка тривала до самого відновлення Україною незалежності у 1991 році. Лише 28 листопада 2006 року Верховна Рада України визнала Голодомор 1932–33 рр. актом геноциду українців, свідомо організованого сталінським режимом.

Щонайменше 3,9 мільйона українців було вбито за допомогою штучного голоду задля досягнення злочинної політичної мети — ослаблення і знищення волелюбного українського селянства. Нині кожен українець знає, що Голодомор в Україні був штучним, адже продукти у людей відбирали силою. Більшість загиблих від Голодомору — діти: українці віком від немовляти до 17 років становили половину жертв Голодомору. Вимирали цілими сім’ями, які здебільшого були багатодітними, мали по 10 і більше дітей. Тогочасні архіви були або знищені, або сфальсифіковані. Причиною масового вимирання людей офіційно визнавалася смерть через серцеві недуги або інші хвороби, не пов’язані з голодом. Зараз історики знаходять моторошні свідоцтва про смерть, де серед причин вказано «українець»...

За словами деяких очевидців Голодомору, нинішня агресія РФ проти України від тих трагічних подій різниться лише тим, що сьогодні українці знають, хто і за що їх знищує. Путінська Росія продовжує чорні справи своїх попередників і, нахабно проголошуючи, що «захищає» російський народ та «його братню» Україну, веде загарбницьку війну з елементами геноциду.

...Народ України пам’ятає трагічні сторінки своєї історії, але з часом відійдуть у небуття останні живі свідки подій Великого Голодомору. Тому варто робити все, для того, щоб їх нащадки свято берегли пам’ять про ті лихоліття, щоб ніколи не повторилися ті страшні часи. Сьогодні вшанування пам’яті жертв Голодомору проходить під гаслом «Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо!».

Під час зустрічі заплановано виступи за такими темами: «"Репресовані" щоденники. Голодомор 1932–1933 років в Україні» — Марія Тахтаулова, кандидатка історичних наук, начальниця Північно-східного відділення Українського інституту національної пам’яті; «Страшна сторінка в історії нашої Батьківщини» — Олена Торяник, студентка І курсу Харківського професійно-педагогічного фахового коледжу ім. В. І. Вернадського; "День пам'яті жертв Голодомору" -- Юрій Колосовський, студент ІІ курсу коледжу; «Історія геноциду українського народу» — Максим Гармаш, студент ІІ курсу коледжу.

Покликання на онлайн-зустріч:
https://us05web.zoom.us/j/87672505432?pwd=s1gbPUbcc4uwyJl2rTM1jkmq7XUY2M.1
Ідентифікатор заходу: 876 7250 5432
Код доступу: 3R12Zi

Контактна особа: Олександра Іванівна Крутас, завідувачка соціокультурного центру ХДНБ ім. В. Г. Короленка (тел.: +38 (096) 353-61-17, Е-mail: alexandrakrutas@gmail.com).

Читайте також: