У центрі Харкова заховалися персонажі відомого твору (фото, відео)

2225
До різдвяної ночі залишилося менш як три тижні.

Вже зовсім скоро на нас чекає найчарівніша ніч року - ніч перед Різдвом Христовим. Про те, що в цей час відбуваються дива, багато хто знає з твору Миколи Гоголя «Ніч перед Різдвом». Пригоди коваля Вакули та його нареченої Оксана захоплюють читачів та глядачів кінофільмів, які були створені за мотивами повісті.

А ви знали? Товстий Пацюк та Солоха, а ще інші цікаві скульптури ховаються в центрі Харкова - у дворику напроти ст. м. "Університет".

Серед інших скульптур — козак, персонаж з венеціанського балу, східний мудрець на віслюку, персонаж відомого твору Паніковський та мудрі мавпи...Нагадаємо, у харків'яни була добра традиція вирушати напередодні новорічних свят за настроєм та натхненням на різдвяні зустрічі до заслуженого митця України, головного художника міста Світлани Дуденко. В далекому та мирному 2018 році на зустрічі усі охочі могли побачити картини-ілюстрації Олександра Крутика до повісті Миколи Гоголя «Ніч перед Різдвом». 

До речі, харківські театри мали у своєму репертуарі цей твір.

Зокрема, "Ніч перед Різдвом" у Харківському театрі для дітей та юнацтва йшла у постановці режисера Олександра Драчова.

А в ХНАТОБ останній раз "Черевички" бачили під час вертеп-фесту у 2017 році. 


А ще харків'яни любили завітати у гості до автора казкової повісти. Ще й почути щедрівки. 

Віримо! Україна переможе, і ми знову втілимо у життя казкові спогади! А наразі можна встигнути зробити до Різдва селфі з гоголівськими персонажами.

Фото та відео: GX, Наталія Бойченко

Читайте також: