Поодинокі вогні надії. Як вночі виглядає найбільш зруйнований район Харкова (фото)

2420

Харківській фотограф-документаліст Павло Дорогой на своїй сторінці у Фейсбуці опублікував нічні фотографії Північної Салтівки – найбільш зруйнованого району Харкова.

«Як багато тепер для нас значить світло у вікні. Раніше, я йшов ввечері по вулиці, дивився на сотні запалених вікон і думав шо за кожним з цих вікон є історія. За кожним з цих вікон-життя! У всій своїй красі і таємничості. Салтівка завжди була для мене особливим районом, бо то було місце де я виріс.

Влітку, малий, я полюбляв дивитися з балкону 9-го поверху як запалюється та гасне світ у вікнах протягом вечора. Це був майже щоденний ритуал який ніс безпеку і впевненість що завтра буде так само. Балкон був для мене обсерваторією. А вікна сусідніх будинків цікавішими за зірки. Бо вікна були ближчі і гріли своїм теплим сяйвом. Мені подобалось що кожного вечора ці зірки запалювали і гасили.

Добре що ці поодинокі зірки на Північній Салтівці досі не згасають. Вони несуть тепло і надію. Надію що колись вони знов перетворяться на сузір’я», - написав фотограф.

Нагадаємо, Північну Салтівку окупанти обстрілювали постійно протягом кількох місяців, поки українські військові не вигнали якомога далі від Харкова. Вулиці району найбільше у місті постраждали від війни. Зокрема, на Північній Салтівці, на вулиці Наталії Ужвій розташований один з найбільш зруйнованих будинків у Харкові. Відстань звідси до Окружної дороги, за якою стояли російські війська, не більше кілометра. 

Зараз у районі поступово відновлюють будинки. Частину із пошкоджених будинків відновити вже неможливо. Загалом у Харкові пів тисячі будинків не підлягають відновленню. Більш ніж половина з них розташовані на Північній Салтівці

Читайте також: