Наступний тиждень буде насичений духовними подіями (фото)

1339
«GХ» – про народні традиції серпня.


Серпень багатий на свята на честь Ісуса Христа-Спасителя та Пресвятої Богородиці. Уже в понеділок,  14 серпня, почнеться Успенський пост, який триватиме до 28 серпня (Успіння Пресвятої Богородиці). До речі, у Харкові Собор Успіння Пресвятої Богородиці на вулиці Університетській, 11 — один із найстаріших православних храмів міста. П'ятий із дванадцяти офіційних символів столиці Слобожанщини. Докладніше про свято у пості GX.

 

Основні віхи Успенського посту – три свята, три Спаси: Всемилостивого Спасителя (Медовий Спас), Преображення Господнє (Яблучний Спас) та перенесення Нерукотворного образу Господа Ісуса Христа (Горіховий Спас).Саме 14 серпня - Перший Спас (Медовий Спас, Спас на воді, Маковей, Медове свято, Бджолине свято, Спасівка, Маккавій та "Лакомка"). Після нього, 19 серпня — Спас Яблучний, а 29 серпня — Горіховий. Ці свята відзначають у серпні на честь Ісуса Христа-Спасителя. 

І на кожне зі свят на столі бажаний гість - мед. Також він присутній у рецептах святкових страв. А ще цими днями до війни традиційно відбувалися ярмарки меду.Але у Харкові навіть у ці важки часи сміливці привозять на ринок свій скарб, щоб розділити його з земляками.Докладніше про свята у наступних новинах GX.

Фото: GX, Наталія Бойченко, соцмережі

Читайте також: