Мешканці Харкова ввечері неділі помітили в небі добрий знак (фото)

1606
У Вербну неділю Всесвіт подарував харківцям неймовірний захід Сонця.

Ось і промайнула неділя, коли Православна Церква відзначала одне з дванадцяти найбільших свят - Вхід Господній в Єрусалим. За тиждень до Великодня ми згадуємо, як Син Божий ішов на добровільні страждання. Інша назва цього свята - Вербна, або Квітна неділя. Звідки походить ця назва та що вона означає для християн?

У давнину зелене віття, і зокрема листя пальм, були символом перемоги. Саме тому зеленим гіллям у ті часи зустрічали царів після переможної битви, його несли у руках під час тріумфальної процесії, а також нагороджували тих, хто здійснив героїчний подвиг. Єврейський народ, який тоді перебував під римським ярмом, почувши звістку про великі чудеса Ісуса Христа, зокрема про воскресіння Лазаря, очікував, що Месія стане їхнім визволителем і завоює їм свободу. Тому, коли Господь входив у Єрусалим, люди прославляли Його, тримаючи у руках пальмове листя. Однак більшість мешканців міста бачили в Спасителі передусім земного царя, який вирішить їхні труднощі, не усвідомлюючи, що Ісус Христос є Сином Божим, Царство Якого не від світу цього.

Багатьма мовами світу свято Входу Господнього в Єрусалим називається Пальмовою неділею, а також Неділею Ваїй, що з грецької означає листя пальми. Коли ж його почали відзначати на Русі, то замість екзотичної рослини люди освячували гілочки верби, які розквітали у цей час. Відтак згодом у слов'янських мовах з'явилася ще одна, альтернативна, назва цього свята: білоруською Вербніца, болгарською - Връбница, Цветница, сербською - Цвети, словацькою - Kvetná nedeľa, а в Україні – Вербна, або Квітна чи Цвітна неділя.

В неділю після Божественної літургії віряни освячували зелене віття як символ перемоги Христа над смертю, прославлення тієї великої добровільної жертви, яку Він звершив заради нашого спасіння.

А ще під час він ми дякуємо нашим захисникам, воїнам ЗСУ, і віримо в перемогу добра над злом!

Минулого тижня багато хто ще й відвідав цвинтарі, вшановуючи близьких, яких вже немає з нами. (Нагадаємо, цього тижня мешканцям Харкова порадили уникати відвідин міських цвинтарів).


А надвечір неділі Всесвіт подарував неймовірний, справді святковий захід сонця, прикрашений веселкою — символом надії!

Довідка. Веселка - атмосферне, оптичне та метеорологічне явище, що спостерігається при освітленні яскравим джерелом світла (в природі Сонцем або Місяцем). Також веселка часто виникає після дощу.

Веселка виглядає як різноколірна дуга або коло, що складається з 7 кольорів: червоного, помаранчевого, жовтого, зеленого, блакитного, синього, фіолетового.

У народі існує повір'я: побачити веселку — дуже добра прикмета, яка віщує щастя. Якщо веселка після дощу швидко зникає – буде хороша погода, якщо тримається довго – до негоди. Чим зеленіша веселка, тим більше буде дощу.

Фото та матеріал: GX, Наталія Бойченко, Аліна Цимбалюк, Марина Торська, Ольга Шарунова, сторінка ігумена Саватія Собко

Читайте також: