Харківський японець став національною легендою країни (фото, відео)

1890
Японця Фумінорі Цучико, який полюбив Харків, відзначено почесним званням "Національна легенда України".

Україна 24 серпня відзначила 32-гу річницю проголошення Незалежності. Зараз наша країна знову виборює своє право на незалежність. Кожен тримає свій фронт: наші воїни-захисники звільняють землю від рашистів, медики підтримують тіло й дух українців, рятувальники та комунальники відновлюють зруйноване, волонтери працюють на потреби військових і мирних українців.

Світ високо оцінив мужність і силу волі українців. Багато хто з іноземців став пліч-о-пліч з народом України. Серед них і 75-річний японець Фумінорі Цучико. Його ім'я тепер навіки вписано в історію нашої країни. Президент України Володимир Зеленський з нагоди свята особисто відзначив вклад та мужність справжнього самурая.

У середу, 23 серпня,  Володимир Зеленський та перша леді Олена Зеленська вручили відзнаки "Національна легенда України" вісьмом гідним поваги людям.

Серед них і Фумінорі Цучико.

Нагадаємо, обличчя та ім'я Фумінорі Цучико харків'янам відоме ще з 2022 року. До нього приходять просто сказати - ARIGATÔ! Справжній самурай не перестає дивувати українців.

Чужої біди не буває - так вирішив для себе 75-річний японець Фумінорі Цучико, коли у запеклі часи війни вирушив в Україну. Сюжети про сміливого волонтера з Японії, який спочатку жив у харківській підземці, а потім годував харків'ян у метро, неодноразово виходили на українському телебаченні. 

Він знову і знову дивував глибиною свого внутрішнього світу та щирої доброти - відкривши безкоштовне кафе "FuMi Caffe" на Салтівці, яка постраждала більш за усі райони міста. Місце обрав невипадково, орендував приміщення на ринку біля метро «Героїв праці», адже саме на цій станції він жив і почав свій волонтерський шлях в Харкові. Його кафе працює і зараз, годуючи щодня сотні нужденних. Режим роботи кафе: з 12.00 до 15.00 - саме обідні години.  Ми теж приєдналися до слів вдячності мужній людині, а ще показали, де опублікують світлини. "О, Фейсбук! GX! "ARIGATÔ!" ("Дякую!"), - посміхнувся і потиснув руку журналістці пан Цучико. А ще підняв палець угору в знак віри в перемогу України!"

Докладніше про зустріч з харківською легендою у новині GX.

Фото та відео: GX, Наталія Бойченко, відкриті джерела, Офіс Президента

Читайте також: