«Добрі вчинки» - волонтерська акція студентів-харків'ян за межами України (відео, фото)

1099

Студенти з Харківського гуманітарного університету «Народна українська академія» (ХГУ «НУА»), які навчаються за кордоном, долучилися до акції «Добрі вчинки», започаткованої в Академії за ініціативи випускника вишу, бізнесмена і волонтера Романа Майбороди. 

У німецькому місті  Карлсруе в Українському культурному центрі товариства українців харківські академістки організували зустріч, на яку покликали співвітчизників, аби розказати їм про своє красиве місто. «Харків — унікальне минуле, героїчне сьогодення і впевнене майбутнє» - так назвали вони свій захід.

Український культурний центр, м. Карлсруе (Німеччина), 2023 

«Я — харків’янка, хоча народилася у місті Куп‘янськ. Саме ці два міста потерпають зараз від війни, особливо Куп‘янськ», - розповіла «GX» одна з ініціаторок зустрічі, четвертокурсниця факультету «Референт-перекладач» Альона Якуніна.

Дівчина каже, що планувала ще до війни потрапити до Німеччини за програмою Еразмус+ на пів року, а потім повернутися до навчання в Alma mater. Але трапилося 24 лютого 2022-го.

«Війна перекреслила плани. Мої близькі та я були вимушені евакуюватися з міста. Завдяки НУА та університету-партнеру навчання у Німеччині таки сталося. Але довелося затриматися», - додала Альона.

Ще на початку перебування у Німеччині дівчині хотілося бути корисною.

Український культурний центр, м. Карлсруе (Німеччина), 2023 

«Було велике бажання розповісти місцевим про Україну, українцям з інших регіонів — про рідне місто, що страждає від агресії. І коли в академії до Міжнародного дня студента підтримали ідею акції «Добрі вчинки», ми з однокурсницями вирішили також доєднатися до волонтерського руху академії.  А що студенти, які далеко від дому, можуть зробити? Було кілька думок. Але зупинилися на тому, щоб провести зустріч про Харків. Український культурний центр нас підтримав, спасибі. На стадії підготовки до зустрічі до нас приєдналися студенти інших курсів та факультетів ХГУ «НУА». Ми переконані, що сьогодні потрібно говорити світу більше про Харків – про місто, яке попри все є студентським, науковим, індустріальним, «зеленим», культурним і т.д. Але все ж таки нині найголовніший синонім Харкова – українське місто-герой. На цьому ми й зробили акцент нашої презентації»,  - ділиться студентка.

Автографи учасників зустрічі. Український культурний центр, м. Карлсруе (Німеччина), 2023 

На зустріч прийшло, може, й не так і багато людей, як хотілося. Повної зали не було. Але для першого разу все відбулося чудово.

«Говорили про визначні та яскраві сторінки Харкова, сильних і амбітних людей міста, перспективні проєкти розвитку. Вийшло цікаво і для харків'ян, і для людей з інших куточків України», - переконана Альона Якуніна.  

Український культурний центр, м. Карлсруе (Німеччина), 2023 

А головне, студенти-харків’яни отримали досвід і підтримку. Одна з координаторів Українського культурного центру Тетяна подякувала студентам за захід і запропонувала продовжити подібні зустрічі.

Нагадаємо, у музеї ХГУ «Народна українська академія» з’явилася нова експозиція. Вона — про найпекельніше і найболючіше за більш як 30-річну історію вишу. Вона — про війну, у яку ніхто не вірив. Про болючі втрати серед випускників, які змінили свої цивільні професії на військові, про волонтерів і відбудову корпусу академії, куди влучила російська ракета у квітні 2022 року.

 

Галина Половик

Фото: ХГУ "НУА"

Читайте також: