У харківському університеті викладачів замінили поліцейські, перекладачі, менеджери (фото)

2162

У Харківському гуманітарному університеті "Народна українська академія" четвертий рік поспіль реалізується освітній проєкт "Заняття проводять випускники".

З 14 по 19 листопада 2022 року у рамках святкування Міжнародного дня студента успішні випускники академії, які будують кар’єру у різних професійних сферах, долучилися до занять, щоб поділитися своїми практичним досвідом з майбутніми колегами.

"Сьогодні в академії лекції читають випускники. Це вражає. Вони - сильні, сучасні, харизматичні", - каже доктор історичних наук, професор, ректор ХГУ "НУА" Катерина Астахова.

В НУА переконані, що такий формат занять дає можливість студентам усвідомити можливості обраної спеціальності, старшокласникам – визначитися з майбутньою професією, а для випускників це нагода навідатися до академії. 

На занятті з іспанської мови майбутніх перекладачів знайомив зі своїм досвідом вивчення іноземних мов минулорічний випускник НУА Микита Лебедин.

Микита Лебедин,  випускник ХГУ "НУА" 2021 року

"Зустріч проходила у форматі діалогу, тому не лише попрактикували усне мовлення, а й поділився своїм досвідом: розповів про вивчення мови, подорожі Іспанією та іншими країнами, досвід проживання за кордоном. Численні питання говорили про непідробний інтерес з боку студентів до такого формату занять. Я вдячний моїй академії за таку можливість і радий знову зустрітися зі студентами", - поділився своїми враженнями від зустрічі Микита Лебедин.

«Микита відверто відповідав на наші запитання. Було приємно мати такий досвід із випускником НУА», - каже студентка Юлія Линник.

"Незважаючи на ризики з мобільним зв'язком, пари, до проведення яких долучилися випускники НУА, пройшли цікаво, зворушливо", - зазначила викладач-координатор Ірина Ануфрієва.

 

Георгій Монастирський, випускник ХГУ "НУА"

«Дуже сподобалося, що викладачем був випускник нашої академії. Харизматичний, щирий, усміхнений (наразі дуже важливо бути позитивним), компетентний у своїй професії. Ми отримали розгорнуті та чіткі відповіді на чимало актуальних питань в галузі адміністративного права», - ділиться своїми враженнями студентка факультету «Бізнес-упавління» Ксенія Крапивна від лекції випускника НУА, а нині патрульного поліцейського Георгія Монастирського.

«Цікавий проєкт! Для себе дізналася, як поводитися в певних ситуаціях, щоб не наражатися на небезпеку», - каже її однокурсниця Валерія Яковенко.

Також були цінними тренди фахової підготовки від Марії Артанової, яка працює в ЮНІСЕФ спеціалістом з надзвичайних ситуацій в Україні, координує проєкти у сфері захисту прав дітей на сході України. Її розповідь про структуру міжнародних організацій викликала особливий інтерес. Тому домовилися, що студенти НУА будуть стажуватися в ЮНІСЕФ.

Заняття веде випускниця ХГУ "НУА" Марія Артанова 

Максим Васильєв, випускник ХГУ "НУА" 2018 року

"Заняття дуже порадувало. Вважаю, що такий формат лекцій необхідно розвивати та проводити частіше, щоб випускники могли поділитися порадами, а студенти – перейняти цей досвід та застосувати у своєму навчанні. Сподіваюся, що така традиція спілкування і надалі підтримуватиметься як студентами, так і випускниками", - каже Максим Васильєв, випускник факультету «Бізнес-управління».

"На мій погляд, це чудова можливість для колишніх студентів, як я, наприклад, поділитися своїм досвідом, а нинішнім студентам поставити запитання та почути кейси з реальної практики. Приємно було отримати багато питань та бачити реальну зацікавленість колег-студентів у професійних питаннях, у освоєнні нового знання. Студенти самі демонстрували хорошу професійну підготовку та обізнаність", - відзначила Любов Панасенко, випускниця факультету "Соціальний менеджмент", директорка з персоналу однієї з українських провідних компаній.

"Це були не просто загальні розмови про професійну діяльність, а справжні академічні лекції – структуровані, аргументовані, практично орієнтовані. Ще більш пересвідчилися, що в арсеналі управлінця є багато методів роботи, сучасних комунікаційних стратегій. Дуже хороша практика", - сказала після онлайн-заняття п'ятикурсниця Марія Чернишова.

Любов Панасенко, випускниця ХГУ "НУА" 2003 року

"Обожнюю ці пари! Справжня гордість - коли тобі цікаво на парах твоїх колишніх студентів. Наші випускники - не лише успішні в професії, а й цікаві в аудиторії. Вони і практики, і новітні методики знають, і професію сприймають крізь призму найсучасніших трендів. Цього року завдяки такій академічній традиції я засвоїла оновлений функціонал HR та 5 сучасних пріоритетів цієї діяльності на 2023 рік. Їх докладно розібрала випускниця 2003 року Любов Панасенко, яка має більш ніж 20-річний досвід діяльності в сфері HR. Вже чекаю на наступні пари", - ділиться враженнями проректор з навчально-методичної роботи, професор, доктор соціологічних наук ХГУ "НУА" Катерина Михайльова.

Загалом протягом тижня близько двадцяти успішних випускників провели 18 занять: ділилися своїм досвідом практичних знань щодо тенденції розвитку світового ринку, перспективи інвестування, особливості "планшетного обліку" у сфері малого бізнесу, налагодження комунікацій між командами в різних країнах.

У НУА планують і надалі продовжити практику таких занять, оскільки досвід і успіхи старших мотивують молодих людей до праці, знань і активної громадянської позиції. 

На переконання ректора ХГУ "НУА" Катерини Астахової, майбутнє України зароджується саме в вишах, і після війни виключно професіонали відбудовуватимуть країну.

"Нам треба навчитися ще багато чого, щоб після закінчення війни ми з вами не лише відбудували державу та місто, а забезпечити такі умови, щоб цей жах більше ніколи не повторився. Хочу побажати вам життя яскравого, чесного. Щоб ми могли відкрито дивитися один одному у вічі, звітувати перед державою, містом, а, може, і нащадками, що ми з вами робили все для перемоги. Бажаю перемоги, гідності, відповідальності перед часом, перед близькими, перед країною, головне – перед собою", - сказала ректор вишу Катерина Астахова, звертаючись до студентів академії під час фінальної святкової онлайн-зустрічі студентів, викладачів і випускників НАУ.

Нагадаємо, у Харкові в НУА Міжнародний день студентів відзначають тижнем молодіжної активності.

У Харківському гуманітарному університеті «Народна українська академія» (НУА) наприкінці жовтня відбулося перше у цьому навчальному році засідання студентського Бізнес-клубу. В онлайн говорили про ведення бізнесу в умовах воєнного стану.

Третина волонтерської команди БФ «Добрі вчинки разом» - випускники Харківського гуманітарного університету «Народна українська академія». Роман Майборода – один із них. 

 

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал: https://t.me/gx_net_ua

 

Галина Половик

Читайте також: