Дикі тварини напали на мешканців Харківської області

2383

Харків'яни та мешканці області страждають від укусів домашніх та безпритульних тварин. Як розповіли в обласному центрі контролю та профілактики захворювань, у 2022 році в Харкові та області було укушено 1674 особи, з яких 47,5 % (795 осіб) складають мешканці міста Харкова.

Найчастіше на людей нападали собаки. Вони покусали 1210 осіб. Кішки теж нерідко атакують жителів Харкова та області - від зубів «смугастих та вусатих» постраждали 432 особи.

Серед постраждалих, які звернулись за антирабічною допомогою, отримали ушкодження від тварин, які мають власників 1263 особи, від безпритульних тварин – 384, від диких тварин та щурів – 27.

У п’яти тварин під час перевірки підтвердився діагноз «сказ». Це на двадцять випадків менше, ніж у 2021 році, інформують експерти.

«Таке суттєве зниження обумовлено не скільки епізоотичною ситуацією, скільки неможливістю через війну доставити на дослідження тварину, яка пала. Тому слід зберігати насторогу щодо причини загибелі тварини, чи на початку захворювання агресивної поведінки», - підкреслили в обласному центрі контролю та профілактики захворювань.

Читайте також: