День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії рф проти України

974
Сьогодні, 4 червня, відзначається День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.

Відповідну постанову №5343, якою встановили пам’ятну дату року, Верховна Рада України прийняла 1 червня 2021 року. Дата вшанування була вибрана не випадково, адже щорічно саме 4 червня відзначається Міжнародний день дітей — безневинних жертв агресії, заснований Генеральною асамблеєю Організації Об’єднаних Націй 9 серпня 1982 року. Цей день ще називають Днем безневинних дітей. Його поява в календарі підтверджує зобов’язання ООН забезпечити захист прав дітей.

Мета введення Дня безвинних дітей — згадати про те, що є діти, у яких немає сьогодення — це діти, що перебувають у зоні воєнних конфліктів. Привернути увагу до майбутнього цих дітей. Нагадати, що вони страждають та гинуть через те, що дорослі не здатні розв’язувати проблеми мирним шляхом.

Наше уявлення про війну сформоване фільмами, де дуже гарні люди вбивають дуже поганих людей. Там якщо хтось і страждає, то недовго, там усе політкоректно й доволі збалансовано. Два покоління українців виховувалися на книжковому уявленні про війну, тому в реальності вона стала для нас шоком.

За вісім років війни на сході країни загинуло 152 дитини й 146 дітей дістали поранення. Станом на 2 червня 2023 року в Україні більше ніж 1476 дітей постраждали в внаслідок повномасштабної збройної агресії рф. За офіційною інформацією ювенальних прокурорів, 484 дитини загинули та понад 992 отримали поранення різного ступеня тяжкості. І це не остаточні дані. Ці страшні цифри та «неостаточність» даних породжують в нас гнів, лють, ненависть до ворога. Змушують громадян України відмовитись від пацифізму, беззубості та замріяності. Ми стаємо жорсткіші, принциповіші, як до ворогів, так і до себе та ближніх. Ми дорослішаємо, сплачуючи за це дуже велику ціну.

Збройні Сили України роблять все від них залежне, щоб ця жахлива статистика не зростала, щоб не розривалися серця матерів, щоб у наших дітей було спокійне майбутнє. Правоохоронні органи, ювенальні прокурори фіксують факти скоєння воєнних злочинів проти дітей та збирають доказову базу з метою подальшого притягнення до кримінальної відповідальності російських військових. А нам всім потрібно перестати жити у «вишневому садочку» й мріяти про фантасмагоричне майбутнє, яке скоро настане. Інакше у нас не буде мирного та щасливого майбутнього. П’ятий прем’єр-міністр Ізраїлю Голда Меір сказала: «...зробіть три професії, які будуть високооплачуваними і шанованими — військові, вчителі й лікарі…, і працюйте, працюйте і працюйте, бо ніхто, крім вас, не захистить вас, ніхто не прогодує вас, крім вас самих, а ваша країна потрібна тільки вам і більше нікому».

За інформацією Харківського історичного музею ім. В.Ф. Сумцова

Нагадаэмо, у Харкові у вестибюлі станції метро «Майдан Конституції» відкрито фотовиставку «Втрачене дитинство». 



Експозиція, присвячена дітям, які загинули через війну, не залишає байдужими навіть найстриманніших (aото та відео у
новині GX). 

Читайте також: