У них вкрали не лише дитинство. У Харкові стартував проєкт, присвячений дітям (фото)

1765
У Харкові відкрилася фотовиставка «Втрачене дитинство», присвячена дітям, яких вбила російська армія.


Вже другий рік поспіль ворожа армія вбиває наших дітей... Ми пам'ятаємо кожного...

Дмитрик навчався у 17-й школі Харкова, яку окупанти зруйнували у 2022 році. Того ж року 20 липня на зупинці міського транспорту снарядами росіян було вбито хлопчика - 13-річного Дмитра Кубата. Вбитий горем батько понад 2 години тримав його за руку та читав молитви над тілом, а в цей час його донька, 15-річна Ксенія, скалічена уламком снаряда, боролася за життя... Яка жорстока доля...  Саме 20 липня відзначають Міжнародний день шахів та День шахів в Україні, а мати Дмитра та Ксенії - відома тренерка з шахів клубу «Пішак» Вікторія Кубата.

Серед вбитих росіянами - 10-річний Андрій Сєднєв із села Грушівка Куп'янського району на Харківщині. У той роковий для нього день, 20 вересня 2022 року, вранці хлопчик пішов до друга, аби разом відремонтувати вудку. Уламок ворожого касетного снаряда обірвав хлопчачі мрії...

https://gx.net.ua/news_images/1669374895.jpg

Просто вийшла на поріг: касетна бомба, скинута росіянами, обірвала життя юної циркачки - 12-річної Альбіни Біцман з Ізюма на Харківщині. Дівчинка загинула разом зі своїми друзями 23 березня 2022 року від касетних снарядів, якими російська армія обстрілювала цивільні квартали Ізюма.

Максимкові Дуднику було лише шість років, коли в його дім прийшла війна. Родина хлопчика не евакуювалася - залишилася в Ізюмі. Від вибухів переховувались у підвалі. І ловили нечасті хвилини тиші, щоб вийти на вулицю і хоч трохи погрітися. 22 березня 2022 року було дуже сонячно й тихо. Ніхто не очікував, що смертоносний снаряд уже летить...Катруся була єдиною дитиною, яка дивом народилася... Вона мріяла стати лікарем та любила дельфінів, а ще знала усе про Чорнобиль.... Під час окупації села Новий Бурлук на Харківщині у перші дні війни російські солдати вбили 10-річну Катрусю Вінарську. З першого разу дитину лише поранили, з другого - убили...Стільки болю в кожному фото в кожній обірваній долі маленьких янголів...

Виставка «Втрачене дитинство» відкрилася у вестибюлі станції метро «Майдан Конституції» та працюватиме до 4 червня включно.

Організатор проєкту - платформа пам'яті Меморіал, яка з березня 2022 року розповідає історії загиблих військових та цивільних.

Станом на 462 день війни країна-терорист росія вбила 483 дитини. Майже 1000 маленьких українців скалічені. 19500 - вважаються депортованими.
До речі, у Харкові встановлять пам’ятні знаки загиблим випускникам шкіл (докладніше у новині GX).
Читайте також: