Вийшов погрітися та загинув. Хлопчик з Ізюма - один із 430 загиблих дітей з початку війни

2153

Станом на ранок 24 жовтня 2022 року в Україні внаслідок війни, яку розв'язала росія, постраждало понад 1 250 дітей, з яких 430 - загинуло. Такі дані ювенальних прокурорів оприлюднив Офіс президента.

Максим Дудник з міста Ізюма на Харківщині - один із жертв ворожої агресії. 

Максимкові було лише шість років, коли в його дім прийшла війна. Родина хлопчика не евакуювалася - залишилася в Ізюмі. Від вибухів переховувались підвалі. І ловили нечасті хвилини тиші, щоб вийти на вулицю і хоч трохи погрітися.

22 березня було дуже сонячно й тихо. Ніхто не очікував, що смертоносний снаряд уже летить. 

«Ми були на подвір'ї у родичів. Вийшли на вулицю, щоби трохи погрітися – адже перед тим був авіаналіт, і ми сиділи у підвалі. Надворі було багато людей. І дітей також. Була абсолютна тиша, діти стояли біля входу в підвал. Я відійшла до воріт. Аж раптом поряд пролунав вибух. Я розвернулася, хотіла крикнути дітям, щоби бігли в сховище. Побачила дочку, яка забігає в підвал. А син... Він уже лежав на землі. Я підбігла до нього, але було пізно. Це сталося за лічені секунди», – розповіла мама Максима Євгенія Дудник.

Максимко ріс хорошим хлопчиком. Він любив малювати та збирати конструктор. Дуже захоплювався моделями автомобілів. Можливо, він би став хорошим інженером, автоконструктором чи обрав зовсім іншу професію. Не важливо… Він просто жив би разом з батьками, сестричкою, друзями, ходив би в школу...

У хлопчика залишилися тато, мама і сестричка.

За матеріалами платформи Меморіал: вбиті росією.

 

Галина Половик

 

Читайте також: